USD 9,60
EUR 11,19
ALTIN 553,56
BIST100 1.480
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yüz yogası nedir, ne şe yarar? Yüz yogası nasıl yapılır?

Yüz yogası;  Hindistan kökenli bir felsefe ve nefes alma odaklı bir egzersizidir. Hem fiziksel hem de zihinsel iyileşmelerin artmasına yardımcı olmaktadır.

Yüz yogası nedir, ne şe yarar? Yüz yogası nasıl yapılır? - Sayfa 1

Yüz yogası nedir?

Yüz yogası, yoganın vücut için yaptıklarını yüz için uygulanabilir kılan bir egzersizler bütünü olarak açıklanabilir. Gevşeyen kasları toparlayan ve kırışıklıkların azalmasını sağlayan yüz yogası sağlıklı bir şekilde yaş almanın formüllerinden biri olarak gösterilir. Yüz egzersizi olarak tanımlanan yüz yogası teknikleri ile dudak, boyun, alın ve yanak gibi bölgelerde bulunan kaslar çalıştırılarak cildin daha dinç görünmesi hedeflenir.

1 7
Yüz yogası nedir, ne şe yarar? Yüz yogası nasıl yapılır? - Sayfa 2

Yüz yogası nasıl yapılır?

Yüz yogasında farklı kas gruplarını çalıştıran hareketler bulunur. Hareketleri düzenli bir şekilde tekrarlayarak eskisinden daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı olan bu egzersizleri doğru bir şekilde ve haftanın 6 günü 20 dakikalık periyotlar halinde uygulayabilirsiniz. Evde kolaylıkla yapılabilen egzersiz çeşitleri sayesinde 2-4 ay sonunda daha sağlıklı yüz kaslarına sahip olabilirsiniz.

2 7
Yüz yogası nedir, ne şe yarar? Yüz yogası nasıl yapılır? - Sayfa 3

Dudak üstü kırışıklıkları için hareket

Balon balığı hareketi ile dudak çevresindeki kırışıklıkları azaltabilirsiniz. Ağzınızı kapatarak balon şişirme hareketi yapın ve 20 saniye bu pozisyonda kalın. Hareketi en az 2 set halinde tekrarlayabilirsiniz. Uygulaması gayet basit olan bu hareketi arabada veya ofiste de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu egzersiz ile birlikte dudak çevresindeki çizgileri azaltmak mümkün.

3 7
Yüz yogası nedir, ne şe yarar? Yüz yogası nasıl yapılır? - Sayfa 4

Boyun ve alt yanak için hareket

Başınızı geriye doğru yatırın ve tavana doğru bakın. Boyun bölgenizdeki kasların gerildiğini hissettikten sonra dudaklarınızı bükerek öpücük pozisyonu alın. 20 saniye boyunca pozisyonunuzu korumaya çalışın. Egzersizi 3 set uygulayabilirsiniz. Bu hareket ile boyun kaslarınızı sıkılaştırarak alt yanak kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

4 7