USD 18,55
EUR 18,20
ALTIN 991,45
BIST100 3.147
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkçe paylaşım! 'Biz düşman değiliz'

Türkiye ve Yunanistan'ın gerilim yaşadığı son günlerde Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten iki ülke arasındaki ilişkilere dair Türkçe paylaşım geldi. Miçotakis, "Yunanistan Türkiye'yi tehdit etmiyor. Biz düşman değiliz. Biz komşuyuz ve aramızdaki dostluk ilişkilerine çok önem veririz" ifadelerini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkçe paylaşım! 'Biz düşman değiliz'
24 Eylül 2022 | 01:32
Son Güncelleme:

Miçotakis, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Salonu'ndaki BM'nin 77. Genel Kurulu görüşmelerinde katılımcılara hitaben yaptığı konuşmadan alıntıladığı ifadelerini, Twitter'dan Türkçe paylaştı.

Başbakan Miçotakis, paylaşımında, "Birleşmiş Milletler'den bu mesajla yalnız Türk liderlerine değil, Türk halkına da yönelerek şunu söylemek isterim: Yunanistan, Türkiye'yi tehdit etmiyor. Biz düşman değiliz. Biz komşuyuz ve aramızdaki dostluk ilişkilerine çok önem veririz." ifadelerini kullandı. Her iki ülkede de çoğunluğun çatışma ve anlaşmazlık istemediğini belirten Miçotakis, "Gelin, beraber karşılıklı saygı ve iş birliği içinde ve uluslararası hukukun çerçevesinde ileriye doğru adım atalım." önerisinde bulundu.