USD 31,38
EUR 34,05
ALTIN 2.100,98
BIST100 9.097
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce mecliste “Sakarya Türkiye Yüzyılı’na projelerle giriyor” diyerek 4 yeni proje açıkladı. Vatandaşların hayatına dokunacak Nehir Ada, Melen Botanik Park, Kongre Salonu ve Spor Ada Projesi için çalışmalar başladı. Yüce, “Sakaryalılardan aldığımız teveccühle, Sakarya için bitmeyen bir hizmet aşkıyla çalışıyoruz. Türkiye Yüzyılı’na projelerle giriyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı SGM’de gerçekleştirildi. Toplantıya Başkan Yüce başkanlık ederken, meclis üyesi belediye başkaları, komisyon başkanları ve Büyükşehir bürokratları yer aldı. Yüce, meclis toplantısında Sakarya’da milyonlarca kişinin hayatına dokunacak 4 yeni projenin müjdesini verdi.

Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi - Sayfa 2

Türkiye Yüzyılı’na güçlü destek

Verilen müjdeler arasında Melen Botanik Park, Nehir Ada, Kongre Merkezi, Spor Ada Vizyon projeleri yer aldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Yüzyılı’na güçlü bir katkı sunmak için hazırlanan projelerin yapım süreci başladı. Başkan Yüce, bu projelerin Sakarya’ya spor, kültür, tarım ve sosyal hizmet alanında önemli bir değer katacağını ifade etti.

Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi - Sayfa 3

Üreten, gelişen ve büyüyen Sakarya

Yüce, “Sakarya projelerle gireceği Türkiye Yüzyılı’na güçlü bir katkı sunacak. Biz geleceğin Sakarya’sını inşa ediyoruz. Vatandaşımızdan aldığımız teveccüh ve güvenle Sakarya için bitmeyen bir hizmet aşkı ve tükenmeyen bir enerjiyle çalışıyoruz. Her detayını büyük bir özenle hazırladığımız 4 projemiz inanıyoruz ki Sakarya’ya değer katacak, şehrimiz Türkiye’nin üreten, gelişen ve büyüyen şehirleri arasında ilk sıralarda yer alacak” diye konuştu.

Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi - Sayfa 4

Başkan Yüce projeleri şöyle sıraladı:

 “Sakarya’mızı yarınların güçlü Türkiye’sine taşıyacak projeler gerçekleştiriyoruz. Çalışmasına devam edinilen ve hazırlık aşamasında olunan 4 projemizden bahsetmek istiyorum:

Nehir Ada Projesi

100 dönüm arazilik bir alanı kaplayan Nedir Ada projemiz; Yapısal Uygulama Planı içerisinde bulunan 32 adet karavan kamp alanı sert zemin üzerinde olup 6 bin metrekare alanı kapsamaktadır. Çadırlı kamp alanı, gölet etrafında çadır yeri, 364 araçlık otopark alanı, seyir kulesi, ahşap iskeleler, kahvaltı iskeleleri ve 4 adet köprü bulunmaktadır. İçerisinde su aktiviteleri yapılabilen 60 bin metrekarelik bir gölet bulunmaktadır.