USD 32,52
EUR 34,84
ALTIN 2.429,26
BIST100 9.645
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yüce’den kentsel dönüşüm için ‘bilim ışığında proje’ vurgusu

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce inşaat ile jeoloji mühendislerinden oluşan STK heyetiyle görüşmesinde Sakarya’da yapılaşmayla ilgili ortak akıl mesajı verdi. Bilimin ve temsilcilerinin katkısıyla Sakarya’da kentsel dönüşüme hız vererek güvenli yerleşimi tesis edeceklerini belirten Yüce, tüm şehre destek çağrısı yaptı. Yüce, “Depreme tam anlamıyla hazır bir kent olmak istiyoruz, bu el birliğiyle olacak” dedi.

Yüce’den kentsel dönüşüm için ‘bilim ışığında proje’ vurgusu - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve SATSO’dan gelen heyeti makamında ağırladı. Makam ziyaretinde Sakarya Mimarlar Odası Başkanı Bora Altınışık, Sakarya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Semih Uçar, Sakarya Jeoloji Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Yalçın Meriç, SATSO temsilcileri ve birçok mühendis yer aldı.

Yüce’den kentsel dönüşüm için ‘bilim ışığında proje’ vurgusu - Sayfa 2

Sakarya’da dönüşüm süreci

Depreme hazırlık ve kentsel dönüşümün masaya yatırıldığı toplantıda Yüce, “İmkânlarımızı bilimin ve değerli temsilcilerinin ışığında kullanarak Sakarya’da güvenli yapı stoğunu tesis ederek depreme tam olarak hazır bir kent olmak istiyoruz” mesajı verdi. Başkan Yüce, ayrıca Sakarya’da depreme dayanıklı, deprem kuşağında olan şehrin yapısına uygun ve tespit edilecek güçlü zeminler üzerinde üretilecek konutlarla riski azaltabileceklerini ifade etti.

Yüce’den kentsel dönüşüm için ‘bilim ışığında proje’ vurgusu - Sayfa 3

Bilimin önemi

Sakarya’da inşaat üzerine çok değerli bilimsel araştırmalar yürüten temsilcilerin çok önemli bir rolü olduğunu ifade ederek, daha güçlü bir şehir için belediye ve STK’lar olarak el ele vereceklerini vurguladı. Dernekkırı Afet Yönetimi Projesi ve dönüşüme öncülük etmek için kurulan Konut A.Ş’nin güvenli yapı üretim sürecini anlatan Başkan Yüce, “İnşaat süreciyle ilgili alanında uzman isimleri bulunduran tüm STK’ların desteğini bekliyoruz” vurgusu yaptı.

Yüce’den kentsel dönüşüm için ‘bilim ışığında proje’ vurgusu - Sayfa 4

Ortak akılla hazır bir Sakarya

Heyetle önemli temaslarda bulunan Yüce, “İş birliği yaparak geleceğin Sakarya'sını inşa etmek istiyoruz. Şehrin gelişimi için birçok hayati projeyi uygulamaya aldık. Bu noktada bilimin, teknolojinin ve alanında uzman kişilerin kıymeti elbette çok büyük. Konut A.Ş ile kentin zemin açısından en sağlıklı olduğu noktalarında konut üretip en makul şekilde halkın hizmetine sunacağız. Bunun anında afet ve acil durum faaliyetlerimizi güçlendirecek, Dernekkırı’nda kuracağımız merkezimizde etkin müdahale için uzman personel yetiştireceğiz” dedi.