USD 18,84
EUR 20,21
ALTIN 1.131,16
BIST100 4.930
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yüce mecliste TOGG, Kızılelma ve Bayraktar’ı anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, meclis toplantısında Türkiye'yi gururlandıran yerli üretim hamlelerini TOGG'u, Kızılelma'yı, Bayraktar TB2'yi örnek vererek tek tek anlattı. Yüce, "Türkiye yerli üretimde, savunma sanayide devrim olacak işleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapmıştır ve yapmaya devam edecektir" dedi.

Yüce mecliste TOGG, Kızılelma ve Bayraktar’ı anlattı - Sayfa 1

Yerli üretimde son dönemde dünyanın dikkatini çeken ve büyük başarıların elde edildiği projeleri anlatan Yüce, "Türkiye Yüzyılı'nda vatandaşla el ele gündüz demeden, gece demeden çalışacağız ve ülkemizi hep daha iyiye taşıyacağız" mesajı verdi. Yüce, "Türkiye yerli üretimde, savunma sanayide devrim olacak işleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapmıştır. Kendisi üreten, kendisine yeten bir şehir ve Türkiye'nin inşası için gündüz gece çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yüce mecliste TOGG, Kızılelma ve Bayraktar’ı anlattı - Sayfa 2

TOGG, Kızılelma, Bayraktar TB2

Kalkınma hamlesini yerli üretimden örneklerle anlatan Yüce, Türkiye'de 60 yıllık hasreti sona erdiren yerli otomobil TOGG'u, dünya ordularının konuştuğu Kızılelma'nın, BayraktarTB2'nin üreticisi Bayraktar'ı, balistik, hava ve kara savunma sanayisinde füze üreticisi ROKETSAN'ı örnek gösterdi.

 

Yüce mecliste TOGG, Kızılelma ve Bayraktar’ı anlattı - Sayfa 3

Yüce, ayrıca Sakarya'nın emekçileri tarafından üretilen, geliştiren Altay Tankından bahsederken, "İsmini Türk Kurtuluş Savaşı'nda 5. Süvari Kolordusu ‘nu komuta eden Fahrettin Altay'dan alan tankımız şehrimizin gururudur" dedi.

Yüce mecliste TOGG, Kızılelma ve Bayraktar’ı anlattı - Sayfa 4

710 milyar metreküp gaz keşfi

Milli Enerji ve Maden Politikası ile ilgili önemli bir bölümü Sakarya Gaz Sahası’nda kaydedilen yeni keşifleri anlatan Yüce, 4 sondaj ve 2 sismik araştırma gemisi Fatih, Yavuz, Kanuni, Abdülhamid, Barbaros Hayrettin ve Oruç Reis’in toplamda 710 milyar metreküp gaz keşfini  yaptığını söyledi. Yüce, "Türkiye tarihindeki en büyük keşfi hükümetimiz yaptı. Vatana millete hayırlı olsun" diye konuştu.