USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yüce: Gelin yeniden tarih yazalım

Huzur ve kardeşlik coğrafyası Sakarya, Uluslararası Sakarya Balkan Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. Arnavutluk, Bosna, Karadağ, Kosova gibi 72 farklı milletin kardeşlik köprüsü kurduğu buluşmada Türkiye ve Balkanlar arasında güçlü bir “birlik” mesajı verildi.

Yüce: Gelin yeniden tarih yazalım - Sayfa 1

Sakarya’nın ev sahipliği yaptığı Uluslararası Sakarya Balkan Günleri başladı. Tüm Balkanları kuşatan kardeşlik köprüsü, 72 farklı milletin bir arada huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadığı Sakarya’da kuruldu.

Yüce: Gelin yeniden tarih yazalım - Sayfa 2

3 gün sürecek “Balkan Günleri” programıyla Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Sancak, Preşeva ve Batı Trakya gibi Balkan coğrafyasından Sakarya’ya gelen misafirler kültür mozaiği olan ve 72 farklı milletin yaşadığı Sakarya’da buluştu.

Yüce: Gelin yeniden tarih yazalım - Sayfa 3

Balkanlar’la kardeşlik köprüsü

Büyükşehir’in ev sahipliği yaptığı organizasyonun açılışını ise Başkan Ekrem Yüce yaptı. Yüce, bu buluşmanın dünyada önemli bir örnek olduğunu ve bu sayede kardeş coğrafyalar arasında güçlü bir köprü kurularak tarihe, kültürel değerlere ışık tutulacağını ifade etti.

Yüce: Gelin yeniden tarih yazalım - Sayfa 4

Ramada Otel’de düzenlenen açılış programına Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra Balkanlar’dan gelen misafirler, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Büyükşehir bürokratları, meclis üyeleri, STK’lar, iş adamları, muhtarlar, akademisyenler ve basın mensupları katıldı. Programın açılış gününde ayrıca otel içinde II. Abdülhamithan Fotoğraf Koleksiyonu Sergisi açıldı. Fotoğraflar geçmişten bugüne “Balkanlar ve Osmanlı” hatıralarını gönüllerde yeniden canlandırdı.