USD 27,38
EUR 29,01
ALTIN 1.627,65
BIST100 8.335
İHBAR hattı 0552 642 79 79

YÜCE ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

Büyükşehir Belediyesi, kuzeyde dev bir asfalt hamlesi yaptı. Karasu ve Kaynarca'daki 5 mahallede 36 kilometrelik grup yolunun yenilenmesi çalışmasını bizzat Başkan Yüce asfalt finişerinin direksiyonuna geçerek başlattı. Yüce, "36 kilometre güzergâhı 52 bin ton sıcak asfaltla buluşturarak Karasu ve Kaynarca'nın trafiğini rahatlatıp, çehresini değiştireceğiz" dedi.

YÜCE ÇALIŞMALARI BAŞLATTI - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Ekrem Yüce'nin oluşturduğu 'Asfaltlanmamış yol kalmayacak' sloganıyla şehir ulaşımına güç katmaya devam ediyor. Son dönemde kırsalda ve şehir merkezinde ulaşım ağlarını sil baştan yenileyen, sıcak asfalt konusunda rekorlara imza atan Büyükşehir, kuzeyde dev bir hamle daha yaptı.

YÜCE ÇALIŞMALARI BAŞLATTI - Sayfa 2

Karasu ve Kaynarca ilçesinde Kalburcu, Eğrioğlu, Akbaşlı, Müezzinler ve Okçular mahallelerinde grup yollarının sil baştan yenileneceği müjdesini Başkan Ekrem Yüce paylaştı. Kaynarca'da yapılan proje tanıtım programında konuşan Yüce, iki ilçede toplamda 36 kilometrelik güzergâhı 52 bin ton asfaltla buluşturacaklarını açıkladı.

YÜCE ÇALIŞMALARI BAŞLATTI - Sayfa 3

"Kaynarca'da önemli işler yaptık"

 

'Asfaltlanmamış yol kalmayacak' vurgusu yapan Yüce, bu çalışmayla iki ilçede trafik yükünün rahatlayacağını ve grup yollarının çehresinin değişeceğini söyledi. Çalışma tamamlandığında, kuzey bölgesinin en önemli güzergâhları şehrin ulaşım vizyonuna yakışacak bir görünüme kavuşurken, güvenli ulaşım hatlarıyla trafik kazaları en aza indirilecek ve rahat bir ulaşım imkânı sunulacak.

YÜCE ÇALIŞMALARI BAŞLATTI - Sayfa 4

Özellikle Kaynarca'da son dönemde alt ve üst yapı anlamında tarihi işlere imza attıklarını ve ilçeyi geleceğe hazırladıklarını ifade eden Başkan Yüce, "Kaynarca tarım faaliyetleriyle öne çıkmış, sanayisiyle yükselen şirin bir ilçemiz. Burada çok önemli işler yaptık. Bu güzel ilçemizde malum altyapı sıkıntılıydı. Böyle olmaz, altyapıdan başlayalım dedik. Asfalt atıp kazmak bizim işimiz değil. Tam 120 milyon TL'lik bir altyapıyı inşa ettik. Uzun yıllardır süren kanalizasyon, yağmur suyu, isale hattı sorunu çözüldü, yenilendi. Sıra üst yapıdaydı, bugün başladık. Kaynarcada asfaltlanmamış 1 metre yer kalmayacak" dedi.