USD 32,40
EUR 34,53
ALTIN 2.462,16
BIST100 9.814
İHBAR hattı 0552 642 79 79

YENİ SAKARYA ATATÜRK STADYUMU’NA UEFA DENETİMİ

Türkiye Futbol Federasyonunun ev sahipliği yapacak Stadyumlar arasında Sakarya Atatürk Stadyumu’nu da bildirecek olan UEFA Stadyum Denetçisi Dennis Cruise ve TFF Maç Operasyon Heyeti tarafından Sakarya Stadyumu denetlendi.

YENİ SAKARYA ATATÜRK STADYUMU’NA UEFA DENETİMİ - Sayfa 1

Denetlemelerde stadyuma gelen heyete, Adapazarı İlçe Spor Müdürü, Tesis amiri ve Sakarya spordan bir temsilci eşlik etti.

YENİ SAKARYA ATATÜRK STADYUMU’NA UEFA DENETİMİ - Sayfa 2

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda bilgi alan heyet, ardından stadyumun tüm alanlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Dennis Cruise’ nin denetim sonunda değerlendirme toplantısında brifingde bildirilen maddelerin Stadyum’ da tamamını karşıladığı Temizlik, Tribün alanları, Otopark, Saha zemini, Engelli WC ve Tribünde bulunan alanlarının ve Basın çalışma alanlarının üst düzeyde olduğunun bilgisini verip iki hafta içinde sonuç raporunu hazırlayıp göndereceği bildirildi

YENİ SAKARYA ATATÜRK STADYUMU’NA UEFA DENETİMİ - Sayfa 3

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç;

Türkiye olarak 2028 ve 2032 Avrupa futbol şampiyonasına adaylığımızı açıklamış bulunduğumuz bu günlerde Avrupa Şampiyonalarında Sakarya Stadyumuna maç verilmesi için 4. Kategoride yani en üst kategoride bulunulması gerekmektedir.

İl Müdürlüğümüze bağlı tesislerimizden Sakarya Stadyumu Uluslararası stadyum kategorisinde

5. Kategoride bulunmaktadır.

YENİ SAKARYA ATATÜRK STADYUMU’NA UEFA DENETİMİ - Sayfa 4

Bu süreçte bizlerde Sakarya Stadyumunun kalan eksiklikleri en kısa sürede tamamlayarak Stadyumumuzu 4. Kategoriye çıkartmayı hedefledik, denetimde herhangi bir aksaklık yaşamadık. Stadyumumuz her alanda hazır. İnşallah Sakarya’mızda Milli Maçlarında oynanmasını sağlamak adına elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz ’’ açıklamasında bulundu.