USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yeni akademik yıl ilk ders etkinlikleriyle başladı

SUBÜ’de 2023-2024 Akademik Yılı Güz Yarıyılı; lisansüstü, lisans ve ön lisans düzeyinde verilen ilk derslerle başladı.

Yeni akademik yıl ilk ders etkinlikleriyle başladı - Sayfa 1

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde (SUBÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Güz Yarıyılı, ilk ders etkinlikleri ile başladı. Kamu ve özel sektör kuruluşlarından alanında uzman isimlerin katıldığı etkinlikler lisansüstü, lisans ve ön lisans olmak üzere tüm eğitim düzeylerindeki birimlerde gerçekleştirildi. İlk ders etkinlikleri ile öğrencilerin dönemin ilk gününde bir araya gelmesi, saha tecrübesine sahip isimlerden kariyer ipuçları alması ve eğitim hayatına oryantasyonlarının hızlı bir şekilde sağlanması hedefleniyor.

Yeni akademik yıl ilk ders etkinlikleriyle başladı - Sayfa 2

Lisansüstü ve lisans düzeyi

Yapılan ilk ders etkinlikleri kapsamında Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde ilk ders, Ankara Üniversitesi Hızlandırıcı Teknolojileri Enstitüsü Cern Araştırmacısı Prof. Dr. Hatice Duran Yıldız’ın katılımıyla ‘Bilim Işığında Lisansüstü Öğrenim ve Araştırmalar’ başlığında gerçekleştirildi. Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ortak ilk ders etkinliğine Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Demirel ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şeyda Tok katıldı. Spor Bilimleri Fakültesi’ndeki ilk ders etkinliğinde Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Spor Arşivcisi Erol Girişken, Akademi Sakarya Dernek Üyesi ve Sapanca Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Atilla Yıldırımalp ve TV Programcısı Raif Ugan yer aldı. Etkinlik kapsamında ayrıca Sakarya’nın Futbol Emektarları Fotoğraf Sergisi düzenlendi. Teknoloji Fakültesi’nde ilk dersi ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Mühendis Olmak: Mühendislikte Yapay Zekâ Uygulamaları’ başlığında Borusan Lojistik İleri Analitik ve Yapay Zekâ Yetkili Uzmanı Ahmet Yesevi Türker gerçekleştirdi.

Yeni akademik yıl ilk ders etkinlikleriyle başladı - Sayfa 3

Richmond Nua Wellness & Spa Genel Müdürü Erhan Çetin, Turizm Fakültesi’nin ilk ders etkinliğine katıldı. Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde ‘Metaverse’de Ticaret’ konulu ilk ders, Aris888 Limited Şirketi Kurucu Ortağı Dr. Metin Çengel tarafından verildi. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Peyzaj Mimarları Odası Genel Başkanı Yasin Otuzoğlu, ‘Peyzaj Mimarları Odası Geleceğin Peyzaj Mimarları ile Buluşuyor’ başlıklı ilk derste Ziraat Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. Yabancı Diller Yüksekokulu’nun düzenlediği hazırlık sınıfları ilk ders oryantasyon eğitiminde ise Müdür Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gürler, Müdür Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Pınar Yeni Palabıyık ile Öğretim Görevlisi Ayşe Nur Kılınç ve Hazırlık Koordinatörü Öğretim Görevlisi Zeynep Yıldız Çelebi; hazırlık programı ve derslerin işleyişleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

Yeni akademik yıl ilk ders etkinlikleriyle başladı - Sayfa 4

Meslek yüksekokulları

Denizcilik Meslek Yüksekokulu’ndaki ilk ders etkinliği; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik tarafından Kocaali ilçe protokolünün katılımıyla yapıldı. Ferizli Meslek Yüksekokulu’nda Oğuzhan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Semih Güngör ve Karagöl Süt Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Maden ilk ders etkinliğine konuk oldu. Hayatın içinden sektöre deneyimlerin paylaşıldığı programda ise Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı ve Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu yer aldı. Geyve Meslek Yüksekokulu’nda Geyve Kaymakamı Murat Güven ve Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay öğrencilerle buluştu.