USD 16,75
EUR 17,48
ALTIN 976,05
BIST100 2.444
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yaz spor okullarında kayıtlar başladı

Büyükşehir Belediyesi yaz spor okulları için kayıtlar başladı. 24 Haziran Cuma gününe kadar kayıtların devam edeceği yaz spor okullarında gençler, 30 Haziran Perşembe günü Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesislerinde düzenlenecek törenin ardından sahaya inecek.

Yaz spor okullarında kayıtlar başladı - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilecek yaz spor okulları için kayıtlar başladı. 24 Haziran Cuma gününe kadar kayıtların devam edeceği yaz spor okulları 30 Haziran Perşembe günü Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesislerinde düzenlenecek törenin ardından başlayacak. 28 farklı branşta ücretsiz olarak sunulacak spor eğitimleri için kayıtlar Olimpik yüzme havuzunda yaptırılabilecek.

1 7
Yaz spor okullarında kayıtlar başladı - Sayfa 2

28 farklı branş

5 ile 18 yaş aralığındaki tüm çocukların faydalanabileceği yaz spor okullarında atletizm, atıcılık, badminton, basketbol, bisiklet, boks, cimnastik, doğada, yaratıcı drama, eskrim, futbol, geleneksel okçuluk, güreş, halter, hentbol, judo, kano, karate, kick boks, kürek, masa tenisi, satranç, spor tırmanışı, taekwondo, tenis, triatlon, wushu ve voleybolda oluşan tam 28 branş yer alacak. 1 Temmuz’da başlayacak spor okulları 1 Eylül’de sona erecek.

2 7
Yaz spor okullarında kayıtlar başladı - Sayfa 3

Yetenekler keşfedilecek, ülke sporuna kazandırılacak

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilecek yaz spor okullarıyla çocukların yaz tatillerini verimli geçirmesi, fiziksel gelişimlerin yanı sıra sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri hedefleniyor. 28 farklı branşta uzman eğitmenler eşliğinde yaz spor okullarına katılanlar arasında yetenekli olanların keşfedilmesiyle de ülke sporuna kazandırılması büyük önem taşıyor. Salgın sonrası dönemde yeniden açılacak yaz spor okullarına ailelerin yoğun bir ilgi göstermesi bekleniyor.

3 7
Yaz spor okullarında kayıtlar başladı - Sayfa 4

Spor şehri Sakarya

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin spora ve sporcuya sunduğu desteklerle Sakarya’da 7’den 70’e herkesin sporla buluştuğuna yer verilen açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimiz spor geleceğine katkı sunmak, yeni sporcuların yetişmesini sağlamak ve sporun her alanında şehrimizin başarıyla temsil edilmesini sağlamak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyespor 5 bini aşkın sporcusuyla şehrimizi ve ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Yaz spor okullarıyla da on binlerce gencimiz 28 farklı branşta sporla buluşacak. Sakarya’dan nice sporcular yetişecek, başarılarıyla şanlı Türk bayrağını gururla dalgalandıracak” denildi.

4 7