USD 15,63
EUR 16,35
ALTIN 914,92
BIST100 2.391
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yaz Sezonu Yaklaştı Ateş Savaşçıları Eğitime Başladı

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, orman yangınlarıyla mücadele çalışmaları kapsamında iş başı eğitimi verildi.

Yaz Sezonu Yaklaştı Ateş Savaşçıları Eğitime Başladı
13 Mayıs 2022 | 15:22
Son Güncelleme:

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangınlara karşı her türlü mücadeleyi kapsayan hazırlıklarını tamamladı.
2022 yılı iş başı eğitimine katılan personellere, muhtemel bir yangına karşı hareket kabiliyeti, reaksiyon süresi, kriz ve stres yönetimi, yangın öncesi, yangın esnasında ve yangın sonrasında yapılacak iş ve işlemlerle ilgili orman yangınlarına müdahale, ilk yardım, kişisel koruyucu donanım, iş güvenliği, orman yangınlarında kullanılan araç, gereç ve ekipmanlar hakkında bilgiler aktarıldı.
İş başı eğitimine Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba, Müdür Yardımcısı Şevket Köksal, Orman İşletme Şefleri ve Geyve Orman İşletme Müdürlüğü’nde görevli tüm yangın işçileri katıldı.

ÖNCE TEORİK SONRA PRATİK

Teorik bilgilerin ardından eğitimin tatbikat bölümüne geçildi. Tatbikatta orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmalar kapsamında; Arazöz, su tankeri ve ilk müdahale araçlarında bulunması gereken her türlü malzeme ve kullanılması gereken ekipmanlar, su ve köpük kullanımı, hortum serme ve el aletleri ile ilgili uygulama konularında başarılı bir şekilde tatbikat gerçekleştirildi.

SON ATEŞ SÖNENE KADAR

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü 2022 yaz döneminde “Yeşil Vatanımızı” korumak için ateş savaşçılarının, alevlerle savaşının son ateş sönene kadar süreceğini belirterek, kazasız-belasız bir yangın sezonu olması temennilerini yayınladıkları metin ile vurguladılar.