USD 8,43
EUR 10,01
ALTIN 491,72
BIST100 1.403
Bip BİP İletişim Hattı 0532 629 40 54

Yavuz'dan açıklamasını çarpıtan Özkoç'a "Hadi oradan manipülasyoncu!"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, yaptığı basın açılamasını çarpıtarak “AK Parti seçimden korkuyor” imasıyla sosyal medyadan açıklama yapan CHP’li Engin Özkoç’u ve muhalefeti sert sözlerle eleştirirken, “Hadi oradan manipülasyoncu” dedi.

Yavuz'dan açıklamasını çarpıtan Özkoç'a
18 Temmuz 2021 | 21:11
Son Güncelleme:

BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, bugün yaptığı basın toplantısı ile seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Yavuz’un açıklamaları üzerine kendi sosyal medyasından değerlendirmelerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “yani seçim olsa kazanamayacak. Erken seçimden korkuyoruz diyor” şeklinde ilginç bir yorumda bulundu. Bunun üzerine Yavuz da bu sefer yazılı bir basın açıklaması yaparak, Özkoç ve Muhalefeti sert sözlerle eleştirdi.

GÜNDEMİMİZDE ERKEN SEÇİM YOK

Ne Türkiye’nin ne de AK Parti’nin gündeminde asla erken seçim olmadığını ve bunu başta Cumhurbaşkanı olmak üzere defalarca kez ifade ettiklerini belirten Ali İhsan Yavuz, “İş zamanı iş yapılsın. Seçim zamanı seçim yapılsın ve dolayısıyla siyasi istikrarsızlıklarla zaman kaybedilmesin diye Türkiye, Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti.” Dedi.

ÇARPITMAK MANİPÜLALSYONCU ÖZKOÇ'UN İŞİ

“Ancak maalesef, bunu hala anlamamış olan ya da anlamak istemeyen CHP zihniyeti yine meseleyi çarpıtmaya kalkışmış.” Diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Çarpıtma başı olmak için de ilk hamleyi CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç yapmış. Güya ben, "seçime gitmeyelim, seçimi kaybederiz" demişim. Hadi oradan manipülasyoncu.” Şeklinde konuştu.

“SÖYLEMEK İSTEDİĞİM;”

Ali İhsan Yavuz, bugünkü basın toplantısında anlatmak istediğini ise şu cümlelerle değerlendirdi:

“1) Artık Parlamenter sistem değil Cumhurbaşkanlığı sistemi var. Cumhurbaşkanlığı sisteminde de akşamdan sabaha seçim kararı alınmaz, alınamaz. Dolayısıyla iş zamanı iş, seçim zamanı seçim yapılır.

2) Anayasamıza göre meclisin seçim kararı alabilmesi için nitelikli çoğunluğa ihtiyaç vardır. Bu çoğunluğu da bugün herhangi bir ittifak grubu sağlayamamaktadır. Aslında tam da bunun için sistem değişmiştir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi, seçimlerin zamanında yapılmasını öngören bir sistemdir. Dolayısıyla Meclisin erken seçim kararı alabilmesi, bu yönüyle de pek olası gözükmemektedir.

3) Elbette Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte Meclisi de seçime götürme imkânına sahiptir. Ancak bu imkânı kullanması için hiçbir neden yoktur. Zira Sayın Cumhurbaşkanımız, 5 yıllığına seçilmiştir. Tam da devasa yatırımların yapıldığı, peş peşe temel atmaların ve açılışların gerçekleştirildiği, aşı sayesinde salgın sürecinin hafiflemesiyle Türkiye'nin daha büyük bir yükselme trendi içine girdiği bir zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız niçin bu yetkiyi kullansın? Kaldı ki Sayın Cumhurbaşkanımızın Anayasa gereği bir dönem daha Cumhurbaşkanı olma hakkının bulunduğu ve erken seçime giderek bu süreyi kısaltmanın da manasının olmadığı açıktır.”

YALANIN SİYASETİNİ YAPIYORLAR

Baştan sona bu şekilde olan açıklamasından, kendilerinin seçimden kaçtığımızı çıkartmanın ancak CHP zihniyetince ve Özkoç'ça mümkün olabileceğini ifade eden Ali İhsan Yavuz, “Zira hakikatin peşinde olmak onlara göre değildir. Onlar çarpıtacak, yalana tevessül edecek, manipüle edecek... Bunu da büyük bir iş yapıyor psikolojisi içinde yapacaklar. Biz Milletimizle kol kola daha aydınlık yarınlara doğru yol almaya inşallah devam edeceğiz. Bu zihniyet varsın yalanın siyasetini yapmaya devam etsin…” dedi.

SEÇİM 18 HAZİRAN 2023’TE

“Onlar, varsın bizim hızımızı kesmek için en olmadık yalanlara tevessül etsinler. Biz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni heyecanlara yelken açmaya devam edeceğiz.

Varsınlar, erken seçimi ağızlarına sakız yapsınlar.” İfadelerini kullanan Yavuz, “Biz, 18 Haziran 2023'e kadar gece gündüz ülkemizin geleceği için ter dökmeye devam edeceğiz.

Elbette seçim olacak. Ancak seçim zamanında yani 18 Haziran 2023'te yapılacak.” Şeklinde konuştu.

'ONLAR KONUŞUR AK PARTİ İŞ YAPAR'

18 Haziran 2023’te milletin sandıkta konuşacağını da vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Muhalefet konuşuyor, biz iş yapıyoruz. 18 Haziran 2023'te ise herkes susacak, Milletimiz sandıkta konuşacak. Biz Milletimizin sağduyusuna ve Sayın Cumhurbaşkanımıza olan teveccühüne güveniyoruz. İşte o teveccühün hakkını vermek için de başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hepimiz, var gücümüzle, inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz. Her şey Türkiye için!” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Konular: Ali İhsan Yavuz