USD 32,60
EUR 34,81
ALTIN 2.490,05
BIST100 9.465
İHBAR hattı 0552 642 79 79

YAŞLI VE ENGELSİZ BAKIMEVİMİZ ONLARA ÖZEL OLACAK

Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, Serdivan’da yaşlıların ve engellilerin sosyal hayata daha fazla katılımlarını sağlamak için projelerinin hazır olduğunu ifade ederek, göreve gelir gelmez çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

YAŞLI VE ENGELSİZ BAKIMEVİMİZ ONLARA ÖZEL OLACAK - Sayfa 1

Başkan Adayı Osman Çelik, “Yaşlılarımızın, engellilerimizin ve özel gereksinimli bireylerimizin korunması, desteklenmesi, rutin sosyal, psikolojik ve sağlık ihtiyaçlarının giderilmesi ve sosyal hayata katılımlarının devamı için; Yaşlı ve Engelsiz Bakımevi projemizi hayata geçireceğiz. Sosyalleşmelerini güçlendirmek adına onlara özel mekanlar tahsis edeceğiz” diye konuştu.

YAŞLI VE ENGELSİZ BAKIMEVİMİZ ONLARA ÖZEL OLACAK - Sayfa 2

7/24 HİZMET VERECEK

AK Parti ve MHP’nin Serdivan’daki ortak adayı olarak çalışmalarına aralıksız devam eden Osman Çelik, “Gençler, çocuklar, yaşlılar, özel gereksinimli bireyler ve kadınlar başta olmak üzere herkes için sosyal belediyecilik anlayışıyla Serdivan’ımızde eser ve hizmet belediyeciliğinin en güzel örneklerini hayata geçireceğiz” dedi.

Kamusal mekan tasarımlarında özel gereksinimli bireylerin, çocukların, yaşlıların ve engellilerin beklentilerini de göz önünde bulundurarak projeleri hazırladıklarını dile getiren Başkan Adayı Osman Çelik, “Hayata geçireceğimiz yaşlı ve engelsiz bakım evlerimiz, vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte tasarlanmış ve donatılmış tesisler olarak 7/24 hizmet verecek” diye konuştu.

YAŞLI VE ENGELSİZ BAKIMEVİMİZ ONLARA ÖZEL OLACAK - Sayfa 3

PROFESYONEL EKİPLER HER AN YANLARINDA OLACAK

Bakım evinde fiziksel yardıma ve bakıma ihtiyacı olan vatandaşlar için profesyonel hizmetler sunacaklarını dile getiren Osman Çelik, “Konaklama ve Bakım Hizmetleri, Tıbbi Hizmetler, Rehabilitasyon ve Terapi hizmetlerinin yanı sıra Uygun Donanım ve Engellere Uygun Tasarımların da yer alacağı merkezde Sosyal Aktiviteler, Aile İletişimi ve Destek hizmetleri yani tüm içerikler profesyonel personeller eşliğinde verilecek.” dedi.

YAŞLI VE ENGELSİZ BAKIMEVİMİZ ONLARA ÖZEL OLACAK - Sayfa 4

AKTİF YAŞLANMANIN DESTEKLENMESİ İÇİN HER ADIMI ATACAĞIZ

Yaşlıların ve özel gereksinimli bireylerin sosyal entegrasyonunu sağlamak, yaşam kalitelerini artırmak ve ihtiyaçlarını gidermek adına Serdivan’da her adımı atacaklarını dile getiren Osman Çelik, “Aktif yaşlanmanın desteklenmesi adına yaşlılarımıza yönelik mevcut tüm sportif ve sağlık imkanlarını daha da geliştireceğiz. Yaşlılarımız için yaşlı duyarlı parklar ve sosyal tesisler oluşturmaya devam edeceğiz. Ayrıca engellilerimizin şehrin tüm alanlarında hareket kapasitesini artıracak tedbirleri de süratle alacağız. Erişilebilirlik standartlarımızı güncelleyerek tüm Serdivanımızda uygulayacak ve ilçemizi her noktada daha erişebilir hale getireceğiz” diye konuştu.