USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

YADEM yeni dönem kurslarına kayıtlar başlıyor

Büyükşehir Yaşlı Destek Merkezi’nin (YADEM) yeni dönem kurslarına kayıtlar başlıyor. Kur’an-ı Kerim, filografi, resim ve ahşap boyama kursları için kayıtlar 6 -10 Kasım tarihleri arasında YADEM’de yüz yüze yapılacak. Büyükşehir yetkilileri tüm Sakaryalı vatandaşlara katılım çağrısı yaptı.

YADEM yeni dönem kurslarına kayıtlar başlıyor - Sayfa 1

65 yaş ve üzeri vatandaşların, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmeleri, vatandaşların toplum içinde aktif, üretken ve güvenli bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri için kurulan YADEM, bir gününde değil her anında yaşlıların hayatına dokunmak için görev yapıyor.

YADEM yeni dönem kurslarına kayıtlar başlıyor - Sayfa 2

Yaşlılar için huzur kaynağı

Büyükşehir Belediyesi, YADEM programlarında verilecek kurslar için kayıtların başladığını açıkladı. Yapılan açıklamada, 65 yaş ve üzeri vatandaşların hayatın her alanında aktif olması, sosyal hayatın kalbinde yer alması ve huzur bulacağı aktiviteler ile eğitimlerden yararlanması için mutlaka başvurması gerektiğine vurgu yapıldı. Kapalı ortamlarda, sosyal alanlarda, doğada, sanatsal atölyelerde ve eğitim merkezlerinde gerçekleştirilen bu kurslar hayatımızın mimarı olan yaşlılar için huzur kaynağı oluyor.  

YADEM yeni dönem kurslarına kayıtlar başlıyor - Sayfa 3

Kayıtlar 6 Ekim’de başlıyor

YADEM’den yapılan açıklamada “Yaşlılarımızın her daim yanlarında olarak, onların kendilerini daha değerli hissetmelerini sağlamak adına çalışmalar yaparak önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Yaşlılarımızı sosyal hayata katarak hem birlikte vakit geçirmeleri hem de yeni şeyler öğrenmelerini sağlayacak olan ‘Kur’an-ı Kerim, Filografi, Resim ve Ahşap Boyama’ kurslarımıza başvurular 6 Kasım-10 Kasım tarihleri arasında Yaşlı Destek Merkezi’nden yüz yüze yapılacak” denildi. 

YADEM yeni dönem kurslarına kayıtlar başlıyor - Sayfa 4

Kurs konuları ve detaylar

Kurs konuları şu şekilde: Kur’an-ı Kerim kursunda bilmeyenler için Kur’an-ı Kerim öğretimi, tecvit ve surelerin anlamları temel dini konular, resim kursunda kuru kalem, guaj boya ve tabloda eserler oluşturma, ahşap boyama kursu, ahşap ürünlerin üzerlerine boyalamalar yapılması ve oluşturulan sanat eserlerinin sergilenmesi, filografi kursu, çeşitli şekiller ve görsellerle tahtanın üzerine çivi çakılarak resim ve figürler oluşturulması.