USD 15,63
EUR 16,36
ALTIN 915,82
BIST100 2.391
İHBAR hattı 0552 642 79 79

WhatsApp, mesajlar için pratik bir özellik daha getiriyor!

Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, kullanıcılar için büyük pratiklik sağlayacak hızlı cevap verme butonu getiriyor! İşte detaylar...

WhatsApp, mesajlar için pratik bir özellik daha getiriyor!
14 Mayıs 2022 | 13:13
Son Güncelleme:

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının mesajlarda daha kolay cevap verebilmesi için hızlı cevap butonunu test etmeye başladı. WABetaInfo’da ortaya çıkan fonksiyon, şimdilik sadece masaüstü sürümde test ediliyor. Yeni gelen emoji sembolünün sol yanında yer alan geri dönüş butonu mesajı alıntılayarak yanıtlamayı sağlayacak. WhatsApp kullanıcıları, şu anda yanıt vermek için mesajları sağa kaydırarak devam ediyor.

Şimdilik yalnızca masaüstü sürümde test aşamasında olan özelliğin kararlı sürüme ne zaman geleceği belirsiz durumda. Fakat popüler haberleşme uygulamasının, kısa süre içerisinde bu yeni ve pratik özelliği akıllı telefonlardaki kararlı sürüme getirmesi bekleniyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması, aynı zamanda ek olarak sohbetleri kısa sürede bulmayı sağlayacak sohbet filtreleme özelliği test etmeye başladı ve yasal isim kullanma zorunluluğunu getirdi. Fakat henüz Türkiye’de WhatsApp aracılığıyla para gönderme işlevi açılmadığından yasal isim zorunluluğu da ülkemize gelmedi.