USD 8,34
EUR 10,11
ALTIN 498,77
BIST100 1.460
Bip BİP İletişim Hattı 0532 629 40 54

Vatandaşlar doğanın en güzel haliyle buluşacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen İl Ormanı Tabiat Parkı’nda yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Vatandaşlar doğanın en güzel haliyle buluşacak - Sayfa 1

Pandemi nedeniyle evlerinde kalan vatandaşların pandemiden sonra sevdikleriyle doğanın içinde vakit geçirebilmeleri için alanda yenileme çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini ifade eden Başkan Yüce, yenilenen İl Ormanı Tabiat Parkı’nın Sakaryalıların yanı sıra şehir dışından gelen misafirler tarafından da yoğun bir ilgi göreceğinin altını çizdi.

1 6
Vatandaşlar doğanın en güzel haliyle buluşacak - Sayfa 2

Bölgenin gözdesi olacak

Mesire alanında devam eden çalışmaların yakından takip ettiğini ifade eden Başkan Yüce, 

2 6
Vatandaşlar doğanın en güzel haliyle buluşacak - Sayfa 3

“ Şehrimize yenilenen yüzü ile tekrar kazandıracağımız İl Ormanı Tabiat parkı sayesinde vatandaşlarımıza hem yeni bir sosyal alan kazandırmış olacağız hem de Sakarya’nın turizmine önemli bir katkıda bulunacağız. Mesire alanında bulunan ve misafirlerin konaklayabileceği bungalov evlerin tadilat çalışmaları devam ediyor. Aynı zamanda çevre düzenlemesi çalışmaları, alan içerisinde bulunan sosyal tesislerin yenilenmesi çalışmaları da ekiplerimiz tarafından titizlikle yürütülüyor. Bölgenin görünümüne yakışır bir şekilde boyanan mangal yapma alanlarını da yeniledik. Çalışmalarımızı doğaya zarar vermeden ve estetik yapıyı bozmadan yürütüyoruz. 

3 6
Vatandaşlar doğanın en güzel haliyle buluşacak - Sayfa 4

Başlattığımız yenileme çalışmaları kapsamında mesire alanının yollarını da yeni görünümüne kavuşturacağız. Devam eden çalışmalarımız tamamlandığında ise yeni yüzüyle İl Ormanı Tabiat Parkı’nı bölgenin gözdesi haline getirmiş olacağız” dedi.

4 6