USD 17,93
EUR 18,23
ALTIN 1.024,92
BIST100 2.913
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Vali Kaldırım'dan LGS şampiyonlarına ödül

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, 2022 (LGS) Liseye Geçiş Sistemi kapsamında yapılan merkezi sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan öğrencileri makamında kabul ederek ödüllendirdi.

Vali Kaldırım'dan LGS şampiyonlarına ödül - Sayfa 1

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, 2022 (LGS) Liseye Geçiş Sistemi kapsamında yapılan merkezi sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan öğrencileri makamında kabul ederek ödüllendirdi.

1 7
Vali Kaldırım'dan LGS şampiyonlarına ödül - Sayfa 2

“Sayın Valimize Müteşekkiriz”

Kabullerinden ve bugüne kadar kendilerine verdikleri desteklerden dolayı tüm eğitim camiası ve öğrenciler adına Sayın Valimize müteşekkir olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, geçtiğimiz gün açıklanan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuçları ve istatistiklerine dair bilgiler vererek; 48 farklı ilden 193 öğrencinin bu sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldığını, 193 öğrenciden 4’ünün İlimiz öğrencisi olduğunu, İlimizin Merkezi Sınav Puan Ortalamasının Türkiye ortalamasının 15,80 puan üzerinde yer aldığını ve bir önceki seneye göre ortalamasını 23,731 puan yükselttiğini, yüksek puan (400-500) aralığında geçen seneye göre yaklaşık %100’lük bir artış gerçekleştiğini, geçen yıla göre yine Türkiye ortalamasında genele göre %2,7 daha fazla öğrenciyi %10’luk dilime yerleştirdiklerini söyledi.

2 7
Vali Kaldırım'dan LGS şampiyonlarına ödül - Sayfa 3

“Şampiyon Öğrencilerin Hayallerini Dinledi”

Merkezi Sınavda Türkiye birincileri arasında yer alan; Adapazarı Özel Şahin Ortaokulundan Kerem Yiğit Aksu ve Yiğit Yüzlü, Adapazarı Özel Ada Şafak Ortaokulundan Mert Yeşilbaş ve Adapazarı Özel Doğa Ortaokulundan Yaren Yeni ile bir süre sohbet eden Vali Kaldırım, öğrencilerin gelecek planlarını, hayallerini ve düşüncelerini dinledi.

3 7
Vali Kaldırım'dan LGS şampiyonlarına ödül - Sayfa 4

“Eğitimde Marka Şehir Olacağız”

Valiliğimiz himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen projelerin meyvesini almanın önemli olduğunu, Sakarya olarak çok başarılı bir dönem geçirdiklerini, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eğitim alanında daima öncü olmak için gayret göstereceklerini ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Eğitimde markalaşma yolunda hızla ilerleyen Sakarya’mızda öğrencilerimizin başarısı yalnızca kendilerini ve ailelerini değil, bizimle birlikte toplumun her kesimini mutlu etti. Bu başarılarından dolayı başta öğrencilerimiz olmak üzere; okul yöneticilerini, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Çocuklarımız yorucu bir sürecin sonunda bu başarıyı hak ettiler. Çok güzel hayalleri ve hedefleri olduğunu öğrendim. İnşallah diledikleri hayallerine ve emellerine ulaşırlar.

4 7