USD 18,54
EUR 18,21
ALTIN 990,17
BIST100 3.147
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Valerien Ismael derbiye yapay zekayla hazırlanıyor

Fenerbahçe derbisine takımı hazırlayan Valerien Ismael, yapay zekadan da faydalanacak.

Valerien Ismael derbiye yapay zekayla hazırlanıyor
23 Eylül 2022 | 11:22
Son Güncelleme:

Başakşehir yenilgisi ve hemen ardından gelen İstanbulspor beraberliği, Valerien Ismael'ın koltuğunun erkenden sallanmasına neden oldu. Fenerbahçe ile oynanacak derbinin, Fransız teknik adamın kaderini belirleyeceği yorumları yapıldı.

Ancak Ahmet Nur Çebi devreye girdi. Başkan Çebi, önce sportif direktör Ceyhun Kazancı'dan rapor aldı, ardından, "Sezonu hocamızla tamamlayacağız. Ismael'e güvenimiz tam." diyerek başta futbolcular olmak üzere herkese net bir mesaj verdi.

Valerien Ismael ise tüm dedikodulara kulaklarını tıkadı, tamamen Fenerbahçe mücadelesine odaklandı.


Yapay zekadan da faydalanıyor
46 yaşındaki teknik adam, ağırlıklı olarak taktik çalıştırmalar yaptıracak. Ismael, özel bir şirketin sağladığı veriler sayesinde idmanlarda yapay zekadan da faydalanıyor.

Fanatik'in haberine göre; Fransız hoca, Fenerbahçe karşısında birden fazla plan hazırlayarak çıkacak. Ismael, her antrenmanda takımıyla toplantılar yapıp, kendileri için 3 puandan başka seçeneğin olmadığını, 90 dakika boyunca akıllarında galibiyet olarak mücadele etmeleri gerektiğini öğrencilerine aşılayacak.


Deneyimli oyuncular gençleri derbiye hazırlayacak
Fenerbahçe maçı hazırlıkları kapsamında Valerien Ismael'ın en büyük destekçileri, Josef, Necip, Ersin ve Cenk Tosun gibi derbi tecrübesi bulunan futbolcular olacak.

Bu futbolcular, takım arkadaşlarına derbi sırasında statta bambaşka bir atmosfer olacağını, gerginlik konusunda dikkatli davranmaları gerektiğini anlatacak.