USD 8,76
EUR 10,39
ALTIN 499,91
BIST100 1.391
Bip BİP İletişim Hattı 0532 629 40 54

Ülkeler sıraya girdi! İHA ve SİHA'lara yoğun talep

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilişim Vadisi Dijital Animasyon ve Oyun Üretim Merkezi (DIGIAGE) tarafından çevrim içi olarak düzenlenen "Oyun Senaryosu Geliştirme Kampı"na video konferans yöntemiyle katıldı.

Ülkeler sıraya girdi! İHA ve SİHA'lara yoğun talep - Sayfa 1

Bakan Varank, "Yeni nesil teknolojilerde dünyayı takip eden değil yönlendiren bir ülke olmayı hedefliyoruz" dedi. Varank: (İnsansız Hava Aracı) Doğru zamanda doğru adımları atarak bu alanda teknolojiye liderlik eden ülkelerden biri haline geldik. Birçok ülkeden İHA'larımızın, SİHA'larımızın kendilerine satılması ile ilgili talepler var. Dünyayı takip eden değil, yönlendiren bir ülke olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

1 16
Ülkeler sıraya girdi! İHA ve SİHA'lara yoğun talep - Sayfa 2

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin yeni nesil teknolojilere hızla adapte olma kabiliyetine sahip olduğunu belirterek, "İnsansız Hava Araçları'nda (İHA) yakaladığımız başarı sayesinde birçok ülkeden İHA ve SİHA'larımızın kendilerine satılmasıyla ilgili talepler var.

2 16
Ülkeler sıraya girdi! İHA ve SİHA'lara yoğun talep - Sayfa 3

"YERİ İHA VE SİHA'LARIMIZI AVRUPA SEMALARINDA GÖRECEĞİZ"

Yakın zamanda Avrupa semalarında İHA'larımızı ve SİHA'larımızı göreceğimizi söylemiştim. Bu hedefimize kısa bir sürede ulaşacağımıza inanıyorum." dedi.

3 16
Ülkeler sıraya girdi! İHA ve SİHA'lara yoğun talep - Sayfa 4

Öte yandan Çinli popüler bilim yazarı Song Yiçang, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ı "SİHA alanında deha." şeklinde tanımlamıştı.

4 16