USD 31,38
EUR 34,05
ALTIN 2.100,98
BIST100 9.097
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Türkiye’nin gururu TOGG’a tarihi karşılama

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, herkesin beklediği Türkiye’nin otomobili TOGG’u Sakarya’da yollara çıkardı. Tanıtım için kent merkezinde tur atan TOGG’u görmek isteyenler meydanda ve bulvarda adeta izdiham oluşturdu. Sakarya’nın tarihi güne tanıklık ettiği programda konuşan Yüce, “Yapamazsınız, satamazsınız diyenleri hüsrana uğratan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarız. Sakarya’ya hayırlı olsun” dedi.

Türkiye’nin gururu TOGG’a tarihi karşılama - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bugün, şehirde uzun zamandır merakla beklenen yerli otomobil TOGG’u şehre getirdi. Başkan Ekrem Yüce tarafından teslim teslim alınan TOGG, Sakarya’nın sokaklarında ilk turunu attı. Direksiyona geçen Yüce, yolcu koltuğunda AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile birlikte şehir merkezinde yaptıkları turla büyük bir sevinçle bekleyen vatandaşları selamladı.

Türkiye’nin gururu TOGG’a tarihi karşılama - Sayfa 2

Coşkulu karşılama

Programın düzenlendiği saatte Atatürk Bulvarı, Yeni Camii, Ankara Caddesi ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yüzlerce kişi toplandı ve Türkiye’nin gururu olan otomobili coşkuyla karşıladı. Adeta izdiham oluşturan vatandaşların arasından geçerek meydana getirilen Gemlik mavisi TOGG, şehirde tarihi bir ilgi gördü. Meydanda sergilenmek üzere park edilen araç bugünden itibaren Sakarya’da görücüye çıktı.

Türkiye’nin gururu TOGG’a tarihi karşılama - Sayfa 3

Gurur dolu 20 yıl

TOGG’un tanıtım programında konuşan Başkan Ekrem Yüce, yerli otomobil hamlesinin Türkiye’yi dünyada rekabet edebilen bir ülke yapacağını belirterek, “Bu gurur hepimizin” diye seslendi.  Yüce, “Yapamazsınız, satamazsınız, fabrikası yok diyenler hüsrana uğradı. Rabbim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı bu ülkenin başından eksik etmesin” ifadelerini kullandı. Türkiye’ye 20 yılda yapılan dev yatırımlardan bahseden Yüce, TCG Anadolu, Karadeniz Gazı, İMECE Uydusu, Gökbey, Kızılelma ve Kaan örneklerini vererek 14 Mayıs için “doğru tercih” vurgusu yaptı.

Türkiye’nin gururu TOGG’a tarihi karşılama - Sayfa 4

“Yapamazsın diyenler hüsrana uğradı”

TOGG’u bu yıl içinde Sakarya’nın yollarında göreceklerini belirten Başkan Yüce, “TOGG için ilk günden beri yapamazsınız, nasıl yapacaksınız ki diyenleri yapsanız bile satamazsınız diyenleri, fabrikası, üretimi bile yok diyenleri yani her fırsatta karalama çalışması yapanları bir kez daha hüsrana uğrattık çok şükür. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak Sakarya’mıza ilk TOGG’u getirdik. Bu yıl içinde yollarda daha fazla göreceğiz. 14 Mayıs’ta Mevla’m bu vatana, bayrağa, millete sahip çıkanları başımızdan eksik etmesin” dedi.