USD 28,89
EUR 31,75
ALTIN 1.896,78
BIST100 8.094
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Türkiye’de ilk olacak bisiklet yolu projesinde çalışmalar başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklette pek çok ilki barındıracak projesinde çalışmalar gerçekleştirilen törenle başladı. Yüce, “Tüm unsurlarıyla proje tamamlandığında Sapanca Gölü etrafını çevreleyen kesintisiz bir bisiklet yoluna sahip olacağız. Ülkemizde ilk defa ulusal bisiklet ağı ile yerel bisiklet yolu birleşecek. 3 etaptan oluşan proje ile Sakarya, 58,6 kilometre daha bisiklet yolu kazanacak. Hayırlı olsun” dedi.

Türkiye’de ilk olacak bisiklet yolu projesinde çalışmalar başladı - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından ‘Bisiklet Şehri Sakarya’ya kazandırılacağı müjdelenen yeni bisiklet yolları için çalışmalar gerçekleştirilen törenle başladı.  Daha önce Ayçiçeği Bisiklet Vadisi ile Vagon Park arası tamamlanan ve Vagon Park ile Arifiye Gölbaşı Park arasını kapsayan 2. etapta çalışmaların başladığı bisiklet yolu projesinde Kocaeli sınırlarına kadar ulaşacak 3. etap için ilk beton atıldı. Proje tüm unsurlarıyla tamamlandığında Sapanca Gölü’nün etrafı kesintisiz bir şekilde bisikletle tam tur yapılabilecek. Aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Anadolu Koridoru Bisiklet Yolu projesine dâhil olacak ve böylelikle ilk kez yerel bisiklet ağı ile ulusal bisiklet ağı birleşmiş olacak.

Türkiye’de ilk olacak bisiklet yolu projesinde çalışmalar başladı - Sayfa 2

Geniş katılım

Sapanca Gölü kıyısında gerçekleştirilen törende Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra İller Bankası İstanbul Bölge Müdürü Fikret Yüksel, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, STK temsilcileri, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, vatandaşlar ve çok sayıda davetli yer aldı.

Türkiye’de ilk olacak bisiklet yolu projesinde çalışmalar başladı - Sayfa 3

İlklerin şehri Sakarya

Sakarya’yı her alanda güçlü yarınlara ulaştırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Bizlere emanet edilen bu şehrin sorumluluğunu ilk gün ki heyecan ve gayretle taşıyoruz. Bir şehrin ileriye taşınması için spora ve eğitime verilen pay çok önemlidir. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime ve spora verdiğimiz hassasiyetten dolayı gerçekleştirdiğimiz projelerimizi görüyorsunuz. Attığımız her imza ile her etkinlik ile şehrimizi adım adım ileriye taşıyor, yeniliklerin ve ilklerin şehri olmaya devam ediyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk olacak bisiklet yolu projesinde çalışmalar başladı - Sayfa 4

Bisiklet yolu ağı genişliyor

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 27 branşta 5 bine yakın sporcuyla Sakarya’yı temsil ettiklerini ifade eden Yüce, “Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde gerçekleşmiş olan Uluslararası Bisiklet Festivalinde ülkemizden ve dünyadan pek çok sporcuyu, sporseveri, yerli ve yabancı basın mensuplarını spor evimiz Sakarya’da ağırladık. Sakarya’mız, dünyadaki Bisiklet Dostu Şehir unvanına sahip olan sayılı şehirlerinden biri. Bisiklet alanında aldığımız bu unvan bizi rehavete değil, aksine daha fazla önem göstermeye sevk etti. Bisiklet yolu ağı hedefimiz doğrultusunda adımlarımızı atıyoruz” diye konuştu.