USD 28,89
EUR 31,75
ALTIN 1.895,51
BIST100 8.094
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Turizmde yeni jenerasyon ve trendler konuşulacak

SUBÜ Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Turizmde Yeni Jenerasyonlar ve Yeni Trendler Kongresi başladı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Bize düşen turizmdeki yeni trend ve jenerasyonları ortaya koyarken doğal ve kültürel değerlerimizi kaybetmeyerek turizmin sürdürülebilirliğini sağlamaktır” dedi.

Turizmde yeni jenerasyon ve trendler konuşulacak - Sayfa 1

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Turizm Fakültesi’nin düzenlediği; İstanbul Gelişim Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nin paydaşlarından olduğu 3. Uluslararası Turizmde Yeni Jenerasyonlar ve Yeni Trendler Kongresi (INGANT ’23) düzenlenen açılış töreni ile başladı. 

Turizmde yeni jenerasyon ve trendler konuşulacak - Sayfa 2

Törene SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Türkay, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Açılış töreninin ardından kamu ve özel kuruluşlar tarafından açılan stantları gezen protokol üyeleri günün anısına hatıra fotoğrafları çektirdi. 2 gün sürecek kongrede toplam 7 oturum gerçekleştirecek. Kongre düzenlenecek ödül töreni ve yemek ile son bulacak. 

Turizmde yeni jenerasyon ve trendler konuşulacak - Sayfa 3

62 bildiri sunulacak

Cumhuriyetin 100’üncü yılına denk gelmesinin kongreyi daha anlamlı kıldığını belirten SUBÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, “Turizm yeni bir olgu değil ancak pandemi ile yara almıştı. 2022 yılında 50 milyon bandına yaklaşmamız gurur vesilesi oldu. Bu yıl için 60 milyon hedefimize ulaşmak zor olmayacaktır.

Turizmde yeni jenerasyon ve trendler konuşulacak - Sayfa 4

Kongremizde 21’i İngilizce olmak üzere 62 bildiri sunulacak. 14 ayrı üniversiteden katılımcı sunum yapacak. Sponsorlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Konuklarımızı en güzel şekilde ağırlamayı hedefliyoruz. İnşallah hem keyifli vakit geçirir hem de alana katkı sağlamış oluruz. İnsan haklarının çiğnenmediği daha huzurlu ve barış içerisinde bir dünya temennisiyle” diye konuştu.