USD 18,54
EUR 18,18
ALTIN 991,11
BIST100 3.147
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Tour Of Sakarya’da ikinci start: Rota değişti, heyecan aynı

Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla dünyanın en heyecanlı yol bisikleti konsepti Tour Of Sakarya’nın ikinci etabında 80’e yakın sporcu 156 kilometrelik parkurda podyum için ter döküyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin start verdiği yarışlar büyük heyecana sahne oluyor.

Tour Of Sakarya’da ikinci start: Rota değişti, heyecan aynı - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bisiklette uluslararası müsabakaların kalbinin attığı nokta oldu. Bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen “Bike FEST” kapsamında yapılan yarışlar nefes kesiyor. İlk olarak Sakarya MTB Cup start alırken, sonrasında ise 110 farklı ülkeden canlı yayınlanan dünyanın en heyecanlı dağ bisikleti organizasyonu MTB Eliminatör Dünya Kupası’nda pedallar şampiyonluk için döndü.

1 14
Tour Of Sakarya’da ikinci start: Rota değişti, heyecan aynı - Sayfa 2

Büyükşehir, festivalin son düdüğü olan dünyanın en çok takip edilen, şehirlerin ön planda olduğu uluslararası yol bisikleti yarışı Tour Of Sakarya’nın startını verdi. 4 etapta tamamlanacak yarış için kentin dört bir yanındaki güzergâhlar düzenlendi ve yarışa hazır hale getirildi.

2 14
Tour Of Sakarya’da ikinci start: Rota değişti, heyecan aynı - Sayfa 3

Podyum için ter döküyorlar

Trafik güvenliği sağlandı. Arifiye, Sapanca, Yanık, Kandıra, Beşevler, Selahiye, Adapazarı bölgelerinde birçok caddeyi kapsayan parkurun her bir noktası yarışa güvenli hale getirildi.

3 14
Tour Of Sakarya’da ikinci start: Rota değişti, heyecan aynı - Sayfa 4

Mücadelenin ikinci etabı Sakarya Demokrasi Meydanı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin bayrağı kaldırmasıyla start aldı. Adapazarı’ndan yola çıkan bisikletliler önce Arifiye’den Sapanca’ya ve buradan da Kandıra’ya ulaşacak. Rotaların tamamlanması esnasında doğanın içinde harika manzaralar ortaya çıkıyor.

4 14