USD 18,48
EUR 17,81
ALTIN 973,25
BIST100 3.274
İHBAR hattı 0552 642 79 79

TOGG'un CEO’su SAÜ'de açıkladı! O tarihte trafiğe çıkıyor

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Üniversite Dereceleri Töreni gerçekleşti. Derece yapan mezunlar, Sakarya Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen derece töreniyle protokol üyelerinden belge ve ödüllerini teslim aldı.

TOGG'un CEO’su SAÜ'de açıkladı! O tarihte trafiğe çıkıyor - Sayfa 1

Mezuniyet Törenine Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan ve Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, SAÜ dekanları, belediye başkanları ve STK’lar, akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri katıldı.

1 7
TOGG'un CEO’su SAÜ'de açıkladı! O tarihte trafiğe çıkıyor - Sayfa 2

Törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını yapan ve günün anlam ve önemini vurgulayan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, “Bundan yaklaşık dört yıl önce, Sakarya Üniversitesi Ailesine katılan değerli öğrencilerimizi mesleğe hazırlayıp yetkin bireyler olarak mezun etmenin onurunu ve onlardan ayrılmanın burukluğunu birlikte yaşıyoruz.” dedi. Sakarya Üniversitesinin Türkiye’nin en güzel illerinden birinde, dünyanın dört biryanından gelen öğrencilerine uluslararası yükseköğrenim standartlarına ve çağın gereklerine uygun bir eğitim sunduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Al, “Sakarya Üniversitesi olarak bizler çağdaşları ile yarışabilecek düzeyde sağlam bilimsel bir alt yapı ile donatılmış, analitik düşünme ve çözüm üretme yeteneklerine sahip, ne istediğini bilen, kendine güvenen, yetkin ve donanımlı bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz. Tüm bunları, akademik geleneklere bağlı kalarak çağın gereklerini takip eden güçlü akademik kadromuzla yapıyoruz. Öğrencilerimizin yetişmesinde en büyük paya sahip olan akademik ve idari personellerimize, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

2 7
TOGG'un CEO’su SAÜ'de açıkladı! O tarihte trafiğe çıkıyor - Sayfa 3

Yarım asırlık bir geçmişi olan Sakarya Üniversitesinin, çeyrek asrı aşkın bir süredir mensubu olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Al, “Akademik hedeflerimizi ve teknik kapasitemizi, ülkemizin ve bölgemizin ihtiyaçları ile uyumlaştırıyoruz. Şehrimizin ve ülkemizin rekabet gücünü artırmak, ülkemizin teknolojik kapasitesini güçlendirmek, yerel ve ulusal düzeyde stratejik sektörlere destek vermek için çalışmalar yürütüyoruz. Sakarya Üniversitesi olarak bizler öğrenci dostu olmaya ve hep öğrenciden yana tavır almaya devam edeceğiz.” dedi. Togg CEO’sunun, Sakarya Üniversitesinin mezuniyet programına davet edilmesini de bu anlayışın bir yansıması olarak açıkladı.

3 7
TOGG'un CEO’su SAÜ'de açıkladı! O tarihte trafiğe çıkıyor - Sayfa 4

Rektör Prof. Dr. Al, “Umarım kimliğinizin bir parçası haline gelen üniversitemizle olan bağınızı hep güçlendirerek devam ettirirsiniz. Mezuniyetiniz hayırlı, yolunuz açık olsun.” diyerek mezunlara erdemli ve başarılı bir hayat temennisinde bulundu.

Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin mezuniyet coşkusuna ortak olan Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Rektör Hamza Al’a davetlerinden dolayı teşekkür ederek sunumuna başladı.

4 7