USD 28,90
EUR 31,46
ALTIN 1.924,11
BIST100 8.026
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Tever: Türkiye’nin 20 yılda geldiği noktayı hep birlikte görüyoruz

AK Parti Sakarya 76. İl Danışma Meclisi Toplantısı Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleşti.

Tever: Türkiye’nin 20 yılda geldiği noktayı hep birlikte görüyoruz - Sayfa 1

AK Parti Sakarya İl Başkanlığının düzenlediği 76. İl Danışma Meclisi Toplantısına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İl Başkanı Yunus Tever, Genel Merkez İl Koordinatörü Mehmet Ali Okur, Milletvekili Recep Uncuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşti.

Tever: Türkiye’nin 20 yılda geldiği noktayı hep birlikte görüyoruz - Sayfa 2

Danışma meclisinde konuşan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Vatandaşlarımız, bugün yaşanan ekonomik sıkıntıların çözümünün yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da olduğunu, AK Parti’de ve Cumhur İttifakı’nda olduğunu bizlere girdiğimiz her ortamda ifade ediyor. Bu teveccüh için daha fazla gayret edecek, 2023 seçimlerine kadar mahalle mahalle çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmayacağız inşallah ”dedi.

Tever: Türkiye’nin 20 yılda geldiği noktayı hep birlikte görüyoruz - Sayfa 3

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever de saha faaliyetleri kapsamında üye sayısını 200 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyleyerek, “Salgın sonrası oluşan küresel ortam ve ekonomik buhran maalesef tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de yakından etkiliyor. Hiç şüphesiz bu ortam siyaseti de, bizleri de yakından ilgilendiriyor. AK Parti hükümetleri, Türkiye’nin darlıklarını, zorluklarını, yokluklarını, yasaklarını, yolsuzluklarını aşa aşa bugünlere geldi. Şu anda ekonomide yaşanan bazı sorunları hep birlikte görüyor ve bu sorunların ortadan kaldırılması için Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği mücadeleyi de yakından biliyoruz. Toplumun tüm kesimindeki sabit gelirli vatandaşlarımızın enflasyon ortamının altında kalmaması için verilen destek ve iyileştirmeleri de biliyoruz, takip ediyoruz. Türkiye’nin 20 yılda her alanda geldiği noktayı hep birlikte görüyoruz. Nasıl 2008 dünya finans krizinde ülkemizi bundan en az hasarla kurtardıysak, nasıl Gezi’de ve darbe anında yapılan ekonomik saldırılar sırasında Türkiye’yi en az maliyetle buradan çıkardıysak, yaşanan bu olumsuz durumdan da ülkemizi yine biz kurtaracağız” ifadelerine değindi.

Tever: Türkiye’nin 20 yılda geldiği noktayı hep birlikte görüyoruz - Sayfa 4

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 20 yıldır dertlerinin millet, gayretlerinin ise hizmet olduğunu vurgulayarak, “Sözlerime Mehmet Akif Ersoy’un şu mısralarıyla devam etmek istiyorum; İz bırakanlarla senin aranda basit bir fark var sadece… Onlar ömür boyu gayret ediyorlar; sen ömür boyu hayret ediyorsun. İstiklal şairimizin bu anlamlı mısralarında bahsettiği gibi; siz kardeşlerim ile birlikte Sakarya’mız ve Sakaryalılar için hizmet etmek adına 20 yıldır yürüdüğümüz bu yolda bizim derdimiz millet, gayretimiz hizmettir. Bizim kültürümüzde istişarenin çok önemli bir yeri vardır. Peygamber Efendimizin de sünnetidir. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için verdiği mücadelenin bir parçası olmak, dünyadaki tüm Müslümanların sesi olan bir liderin yanında olmak, bu davanın neferi olmak beni çok mutlu ediyor. Bizler; Cumhurbaşkanımızın yanında çıktığımız bu yolda sonuna kadar gidecek, Hak için, doğru için mücadele etmeye son nefesimize kadar devam edeceğiz” dedi.