USD 32,82
EUR 35,14
ALTIN 2.450,67
BIST100 10.771
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Tever: Türkiye Yüzyılı'nda milletimizin her ferdi kazanacaktır

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçim sonuçlarını değerlendirerek bir teşekkür mesajı yayımladı.

Tever: Türkiye Yüzyılı'nda milletimizin her ferdi kazanacaktır - Sayfa 1

Tever, “Demokrasi tarihimizin en görkemli zaferlerinden birine daha şahitlik etmenin gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Ülkeyi yönetme sorumluluğuna Sayın Cumhurbaşkanımıza yeniden layık gören milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyoruz. Seçim sürecinde Sakarya’mız demokrasisine bir kez daha sahip çıkmıştır. Elhamdülillah. %88 katılım oranı ile Türkiye’deki ortalamanın da üstünde bir katılımla vatandaşlarımız sandıklara akın etti. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun sandığa giden tüm vatandaşlarımıza öncelikle teşekkür ediyoruz.

Tever: Türkiye Yüzyılı'nda milletimizin her ferdi kazanacaktır - Sayfa 2

Milletimizin attığı her bir oya emanet gözüyle bakan, milli iradenin tecellisi için olağanüstü gayret göstererek sandıklarda görev yapan tüm sandık görevlisi arkadaşlarımıza da can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Aziz milletimiz bir kez daha “Doğru Adam’la, Recep Tayyip Erdoğan’la Yola Devam” dedi. Milletimiz tercihini daha fazla kalkınma, daha fazla demokrasi ve Türkiye Yüzyılı’ndan yana kullandı. Artık Türkiye Yüzyılı başlıyor.

Tever: Türkiye Yüzyılı'nda milletimizin her ferdi kazanacaktır - Sayfa 3

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde Sakarya yine tarih yazmıştır. %68,49’lik oy oranı ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la yola devam diyen her bir hemşehrimize şükranlarımı sunuyorum. Bu oy oranı ile tüm Büyükşehir illeri arasında Sayın Cumhurbaşkanımıza en yüksek desteği veren 6’ncı il konumundayız. Marmara Bölgesi’nde yine birinciyiz. Seçim çalışmalarında yoğun, planlı ve güzel bir çalışma takvimini sahada hep birlikte uyguladık. Bu çalışmanın meyvesini almak da bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Kutlu yürüyüşümüze en güçlü desteği yine Sakarya'mızın vermesi bizim için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı olmuştur. Bu büyük destek ve teveccüh için her bir Sakaryalı kardeşime, Cumhur İttifakı’mıza ve teşkilat mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Tever: Türkiye Yüzyılı'nda milletimizin her ferdi kazanacaktır - Sayfa 4

Sayın Cumhurbaşkanımızın da dün gece balkon konuşmasında ifade ettiği gibi “bugün hiç kimse kaybetmemiştir, 85 milyonun tamamı kazanmıştır” Bu yüzyılda milletimizin istisnasız her ferdi kazanacaktır. Biz seçim sonuçlarını kazananlar-kaybedenler şeklinde değerlendirmiyoruz. Biz bu seçimle birlikte tüm Türkiye'nin kazandığına inanıyoruz.  Türkiye Yüzyılı vatanımıza, milletimize ve tüm gönül coğrafyamıza hayırlı olsun” ifadelerine değindi.