USD 31,04
EUR 33,62
ALTIN 2.032,57
BIST100 9.374
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Tever: Sakarya’mız bir kez daha liderine güçlü bir destek vermiştir

Seçim sonuçları hakkında konuşan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya’nın hem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem de Milletvekilliği seçimlerinde Marmara Bölgesinde 1. olduğunu ifade ederek, “Sakarya’mız bir kez daha liderine, partisine ve Cumhur İttifakına güçlü bir destek vermiştir. Kıymetli Sakaryalı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Tever: Sakarya’mız bir kez daha liderine güçlü bir destek vermiştir - Sayfa 1

Resmi olmayan 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Ülkemiz, 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır. Öncelikle sonuçların ülkemize ve Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Tahmin ettiğimiz gibi Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ikinci sıradaki aday arasında ciddi bir oy oranı farkı var. Cumhur İttifakı olarak yine Türkiye Büyük Millet Meclisinde çoğunluğu sağladığımızı görüyoruz. Aziz milletimiz Cumhur İttifakına olan inancını ve güveni sandığa yansıtmıştır. Bu destek ve teveccüh için milletimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Tever: Sakarya’mız bir kez daha liderine güçlü bir destek vermiştir - Sayfa 2

“TEŞEKKÜRLER SAKARYA”

Sakarya’nın Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Marmara Bölgesinde 1. olduğunu ifade eden Başkan Yunus Tever, “Sakarya’mız bir kez daha liderine, partisine ve Cumhur İttifakına güçlü bir destek vermiştir. Kıymetli Sakaryalı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” dedi. Milletvekilliği seçimleri hakkında ise Tever, “Sakarya’mızda partimizin ilk 5 adayı şehrimizi meclisimizde temsil edecek. Cumhur İttifakı ortağımız MHP ile bu sayı 6 oldu. Meclisimizde şehrimizi temsil edecek olan; Lütfi Bayraktar’ı, Çiğdem Erdoğan Atabek’i, Ali İnci’yi, Ertuğrul Kocacık’ı, Murat Kaya’yı ve Muhammet Levent Bülbül’ü tebrik ediyor, meclis çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah mahcup etmesin” dedi.

Tever: Sakarya’mız bir kez daha liderine güçlü bir destek vermiştir - Sayfa 3

“VİCDANLARI İLE BAŞBAŞA BIRAKIYORUZ”

Başkan Yunus Tever, “Sahaya indiğimiz ilk günden itibaren aziz milletimizin ve milli iradenin vereceği her karara sonsuz bir saygımız olduğunu ifade etmiştik. Ama maalesef sandıkların açılarak oy sayımının başladığı ilk dakikalardan itibaren muhalefet partilerinden beklediğimiz oldu, önceki seçimlerde olduğu gibi 6’lı masa ortakları ve gizli ve açık destekçileri yine kendilerine inanan ve güvenen insanları yanıltmaktan, kandırmaktan, onlara yalan söylemekten kaçmadı. Yalan ve yanlış sonuçlar ile manipülasyonlara sığındılar. Kendilerini vicdanları ile baş başa bırakıyoruz” dedi.

Tever: Sakarya’mız bir kez daha liderine güçlü bir destek vermiştir - Sayfa 4

TÜRKİYE YÜZYILI

Başkan Yunus Tever, “Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi, “Türkiye Yüzyılı için milletimizin ve özellikle de gençlerimizin umutlarını en yükseğe çıkarmak için yeniden çalışmaya başlıyoruz. Allah’ın izni ile Türkiye Yüzyılı’nın yükselişinin önüne kimse geçemeyecektir. Sonuçlar ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olsun inşallah” dedi.