USD 18,54
EUR 18,19
ALTIN 991,26
BIST100 3.147
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Süslenen Bisikletlere İklim Krizine ‘Dur’ Demek İçin Pedal Çevirdiler

Türkiye’de 10’uncusu Sakarya’da 7’ncisi düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nda vatandaşlar, iklim krizine ‘dur’ demek için pedal çevirdi. Rengarenk elbiseleriyle süsledikleri bisiklete binen kadınlar, şehir turu attı.

Süslenen Bisikletlere İklim Krizine ‘Dur’ Demek İçin Pedal Çevirdiler - Sayfa 1

2013 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ülkemizde 10'uncusu, Sakarya’da ise 7’nci etkinliğe ev sahipliği yaptı.

1 6
Süslenen Bisikletlere İklim Krizine ‘Dur’ Demek İçin Pedal Çevirdiler - Sayfa 2

Rengarenk elbiselerini giyen kadınlar, süsledikleri bisikletleriyle Sakarya Demokrasi Meydanı’nda buluştu. Erkeklerinde eşlik ettiği tur, Çark Caddesi’nde devam ederek Aziz Duran Parkı’nda son buldu. 

2 6
Süslenen Bisikletlere İklim Krizine ‘Dur’ Demek İçin Pedal Çevirdiler - Sayfa 3

Bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlendiğini aktaran grup temsilcisi Fatoş Çelebi Kalpak, kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisiklet altyapısı talebini pekiştirmek istediklerini söyledi.

3 6
Süslenen Bisikletlere İklim Krizine ‘Dur’ Demek İçin Pedal Çevirdiler - Sayfa 4

“Bisiklet turu bu sene Birleşmiş Milletler ödülüne layık görüldü”
Sakarya’da gerçekleşen turalara ev sahipliği yaptığını aktaran grup temsilcisi Fatoş Çelebi Kalpak, “Bu sene turun Sakarya’da 7. yılı gerçekleşti ve güzel katılım oldu. 

4 6