USD 18,09
EUR 18,16
ALTIN 1.016,26
BIST100 3.020
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Süleyman Soylu'nun Yediiklim Yayınevi’ni ziyaret ettiği ve tanıtım afişinde yer aldığı iddiası

Yediiklim yayınevine ait denemelerde çıkan sorularla 2022 KPSS’de sorulan bazı soruların aynı olduğu iddiasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yayınevine daha önce ziyaret gerçekleştirdiği iddiaları yalan çıktı.

Süleyman Soylu'nun Yediiklim Yayınevi’ni ziyaret ettiği ve tanıtım afişinde yer aldığı iddiası
05 Ağustos 2022 | 19:59
Son Güncelleme:

Bir yayınevine ait denemelerde çıkan sorularla 2022 KPSS’de sorulan bazı soruların aynı olduğu iddiasının yayılmasının ardından sosyal medyada yaygınlaşan bir fotoğrafın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yayınevinin Bursa’daki şubesini ziyaretini gösterdiği iddia edildi.

Fotoğraf, 105. Dönem Kaymakam Adayları Uyum Kursu’nda çekilmiş
Fotoğrafla ilgili tersine görsel arama sonuçlarında, fotoğrafın kaymakam adaylarının yer aldığı bir toplantıdan olabileceğini gösteren sonuçlar çıkıyor.

Süleyman Soylu’nun resmi Twitter hesabında bir arama yaparak kaymakam adaylarıyla bir etkinliğe katılıp katılmadığına bakabiliriz. Soylu’nun 31 Temmuz 2017’deki paylaşımında 105. Dönem Kaymakam Adayları Uyum Kursu’na katıldığı, fotoğrafın da orada çekildiği anlaşılıyor.

Yayınevinin fotoğrafı kullanmasının sebebi, kaymakam adaylarından birinin ilgili yayınevinde kursa gitmesi. Yayınevinin tanıtım afişinde kullandığı isim Ahmet Korkmaz, 105. Dönem Kaymakam Adayları Uyum Kursu’na katılanlardan biri. Korkmaz’ın ismini 105. Dönem Kaymakam Adayları listesinde de bulabiliyoruz.

2020 yılından beri Hatay’ın Hassa ilçesi kaymakamlığı yapan Korkmaz, 2017 yılında il merkez stajını Sakarya Valiliği’nde gerçekleştirmiş. Kaymakam adayları listesinde de ilinin Sakarya olduğu görülüyor.

Soylu’nun geçmişte yayınevine ziyarette bulunduğuna dair bir kanıta rastlanmıyor.

Özellikle özel eğitim kurumları ve yayınevleri, başarılarını tescil etmek için geçmişte eğitim verdikleri isimlerin ilerideki kariyerlerini reklam amaçlı olarak kullanabiliyor.