USD 18,81
EUR 20,43
ALTIN 1.163,22
BIST100 5.192
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SUBÜ Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı’ndaydı

SUBÜ, Antalya’da düzenlenen ve ilerleyen süreçte üniversite bünyesinde gerçekleştirilen spor faaliyetlerinin temelini oluşturacak Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.

SUBÜ Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı’ndaydı - Sayfa 1

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), 20-22 Ocak tarihlerinde Antalya’da düzenlenen ve üniversite ile spor camiasını bir araya getiren Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.

SUBÜ Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı’ndaydı - Sayfa 2

Toplantıda Üniversite Sporları Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, Rektörler Kurulu üyeleri, 159 üniversiteden Spor Bilimleri Fakültelerinin dekanları, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu müdürleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu temsilcileri, kurumların ilgili daire başkanları, spor müdürleri ve spor koordinatörleri katıldı.

SUBÜ Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı’ndaydı - Sayfa 3

SUBÜ’yü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Orhan Yılmaz’ın temsil ettiği toplantıda Üniversite Sporları Federasyonu faaliyetlerine ilişkin bilgi aktarımında bulunularak yeni dönemin yol haritası belirlendi.

SUBÜ Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı’ndaydı - Sayfa 4

2023-2025 stratejik planı, üniversitelerde futbol branşının yaygınlaştırılması, kadınlar futbol müsabakalarının yapılması, antrenör-hakem seminerleri, ÜNİLİG 100. yıl spor etkinlikleri, spor oyunları ve diğer organizasyonlarla ilgili müzakereler yapıldı.