USD 32,40
EUR 34,53
ALTIN 2.462,16
BIST100 9.814
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SUBÜ Turizm Fakültesi’ne yeni dekan

SUBÜ Turizm Fakültesi’nde Rektör Yardımcısı olarak atanan Prof. Dr. Oğuz Türkay’dan boşalan dekanlık görevine Prof. Dr. Mehmet Sarıışık atandı. Devir-teslim töreninde konuşan Rektör Sarıbıyık fakültedeki huzur ortamının başarı ve kaliteyi artırdığını vurguladı.

SUBÜ Turizm Fakültesi’ne yeni dekan - Sayfa 1

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Turizm Fakültesi’nde Rektör Yardımcısı olarak atanan Prof. Dr. Oğuz Türkay’dan boşalan dekanlık görevine Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sarıışık atandı. Sarıışık görevi düzenlenen devir-teslim töreniyle devraldı. Törende Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ve fakülte akademisyenleri yer aldı. Rektör Sarıbıyık, fakültedeki birlikteliğe vurgu yaparak başarı grafiğinin yükselmeye devam edeceğine olan inancını vurguladı.

SUBÜ Turizm Fakültesi’ne yeni dekan - Sayfa 2

Güzel bir atmosfer oluştu

Üniversite birimlerinin huzur içerisinde olduğunu söyleyen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Bilimsel çalışmalarımız her geçen gün artıyor. Turizm Fakültemizde de güzel bir atmosfer oluştu. Ekip olarak iyi durumdayız ve güçlenmeye devam ediyoruz. Oğuz hocamız Rektör Yardımcısı olarak tüm üniversiteye hizmet etmeye başladı. Yapacak daha çok işimiz var. Kendisine dekanlık süreci boyunca yaptığı çalışmalar ve emekleri için teşekkür ediyoruz. Tecrübesini bildiğimiz, kendisine güvendiğimiz, sektörle iyi ilişkileri olan ve bir dönem önce de dekanlık yapan Prof. Dr. Mehmet Sarıışık hocamız göreve tekrar başlıyor. Akreditasyon süreçlerinin devam etmesi fakültemiz için son derece önemli. Diğer bölümlerde de şartlar sağlanınca akreditasyon başvurumuzu yapacağız. Fakültemiz sürekli olarak gelişimini sürdürüyor. Mehmet hocamıza görevinde başarılar diliyorum. Allah yardımcısı olsun” diye konuştu.

SUBÜ Turizm Fakültesi’ne yeni dekan - Sayfa 3

Çarpıcı bir yerdeyiz

Turizm Fakültesi’nin amatör bir ruhla çalıştığını kaydeden SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Türkay, “Büyük şeyleri bu birliktelik ruhuyla ve duruşuyla gerçekleştirdik. Türkiye’deki turizm fakülteleri içerisinde çarpıcı bir yerdeyiz. Bu durum Dekanlar Konseyi ve Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu’nun (TURAK) değerlendirmelerinde, sektörle ilişkilerimizde ve lisansüstü başarılarımızda ortaya çıkıyor. Türkiye’de en kurumsal ve örnek alınacak pozisyona gelen fakültelerdeniz. Turizm İşletmeciliği Bölümümüz 21 yaşına geldi. Şu anki kurumsallaşmayı biraz da geçmişe uzanan bu kökler sağlıyor. Mehmet Sarıışık hocamın bıraktığı yerden devam etmiştik. Şimdi bayrağı tekrar ona devrediyoruz. Allah hayırlı etsin. Yönetim sürecinde katkı sağlayan tüm mesai arkadaşlarımı minnettarım. Dinamik, canlı ve ruh sahibi bir üniversiteyiz. Birlikte daha güzel şeyler başaracağız.”

SUBÜ Turizm Fakültesi’ne yeni dekan - Sayfa 4

Şansımız mayamız

Eski Dekan Prof. Dr. Oğuz Türkay’a emekleri için teşekkür eden SUBÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, “Fakülte olarak en büyük şansımız mayamız. Yeni gelenler de bu mayaya katılıyorlar. Daha önce güzel işlere imza attık. Bundan sonraki süreçte de aynı ekiple çalışacağız. Bir yol gösterici olarak ve çalışma arkadaşlarımızın da tavsiyelerini dikkate alarak daha iyi işlere imza atmaya devam edeceğiz. Huzurumuz olduğu sürece başarılarımız, başarılarımız olduğu sürece de gelişimimiz devam edecektir. Şahsımı yeniden bu göreve layık gören sayın rektörümüze şükranlarımı sunuyorum ” ifadelerini kullandı.