USD 18,83
EUR 20,18
ALTIN 1.130,87
BIST100 4.930
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SUBÜ ÖĞRENCİLERİ SAVUNMA SANAYİ VE BOR ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

SUBÜ Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü bünyesinde Teknofest 2023’e hazırlanan öğrenciler, Ankara’da 5’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü ve Ulusal Bor Araştırma Merkezi’ni ziyaret ederek yürütülen çalışmaları incelediler ve yetkililerden bilgi aldılar.

SUBÜ ÖĞRENCİLERİ SAVUNMA SANAYİ VE BOR ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ - Sayfa 1

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü bünyesinde Teknofest 2023’e hazırlanan öğrenciler, Ankara’da Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 5’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü ile Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret ettiler.

SUBÜ ÖĞRENCİLERİ SAVUNMA SANAYİ VE BOR ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ - Sayfa 2

Araştırma Görevlisi Muhammed Telçeken mihmandarlığındaki gezi ile hem Türk mühendislerin yaptıkları çalışmalar yerinde incelendi hem de SUBÜ öğrencilerinin kısa dönem stajlarının bu kurumlarda yapılabilmesine ilişkin görüşmeler gerçekleştirildi.

SUBÜ ÖĞRENCİLERİ SAVUNMA SANAYİ VE BOR ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ - Sayfa 3

5’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde Tuğgeneral Kadir Eğriboyun tarafından misafir edilen öğrenciler Mühendis Can Albay ile fabrikayı gezerek üretim ve Ar-Ge faaliyetlerine ilişkin bilgi edindiler.

SUBÜ ÖĞRENCİLERİ SAVUNMA SANAYİ VE BOR ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ - Sayfa 4

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü’nde ise Başkan Prof. Dr. Abdülkerim Yörükoğlu öğrencileri ağırlayarak bor madeni ve Türkiye’nin rezerv durumu ile bor üzerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra laboratuvarlar gezilerek araştırma faaliyetleri incelendi.