USD 30,99
EUR 33,65
ALTIN 2.018,49
BIST100 9.345
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SUBÜ liselerde

SUBÜ Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü’nün tanıtımı için şehirde bulunan 10 liseye ziyaret gerçekleştirilerek koordinatörlüğün faaliyetleri ve SUBÜ’nün sağladı imkânlar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

SUBÜ liselerde - Sayfa 1

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü, şehirde bulunan 10 liseye tanıtım ziyareti gerçekleştirdi. 

SUBÜ liselerde - Sayfa 2

Teknoloji Yarışmaları Koordinatör Yardımcısı Araştırma Görevlisi Muhammed Telçeken’in temsilci olarak yer aldığı tanıtımlar, üniversitenin ‘bilgiyi beceriyle bütünleştiriyoruz’ mottosundan hareketle yetenekli ve başarılı öğrencileri bir araya getirmek ve onları milli teknoloji hamlesine teşvik etmek amacıyla düzenlendi. 

SUBÜ liselerde - Sayfa 3

Tanıtım ziyaretlerinde SUBÜ’nün daha önce yarışmalara katılarak ödül kazanan öğrencileri de yer alırken, üniversite adaylarına SUBÜ’nün sunduğu imkânlar ve teknoloji yarışmalarında elde edilen başarılar hakkında bilgi verildi. 

SUBÜ liselerde - Sayfa 4

Uygulama becerisi kazanılması ve kazanılan bu becerilerin sahada kullanılmasına fırsat sağlamak adına yönlendirmelerde bulunuldu. Tanıtım kapsamında Adapazarı Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmamhatip Lisesi, Adapazarı Anadolu İmamhatip Lisesi, Arifiye SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arifiye Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adapazarı Borsa İstanbul Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Kız Anadolu İmamhatip Lisesi, Adapazarı Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi, Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi ve Akyazı Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Türkiye’de bir ilk olan SUBÜ Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü, bir örnek olarak yaygınlaştırılmak için TÜBİTAK tarafından da takip ediliyor.