SUBÜ deprem bölgesinde aktif görevdeydi
SUBÜ Arama ve Kurtarma Ekibi, AFAD Sakarya İl Müdürlüğü’nün acil talebi doğrultusunda Düzce Gölyaka’da depremin ardından yürütülen çalışmalarda yer aldı.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Arama ve Kurtarma Ekibi, Düzce Gölyaka’da meydana gelen depremin ardından AFAD Sakarya İl Müdürlüğü’nün acil talebi doğrultusunda oluşturulan 9 kişilik ekiple bölgede yürütülen çalışmalara katıldı.
Çalışmalarda Sakarya’dan SUBÜ ekibi ile birlikte AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ın da aralarında olduğu 50 kişilik ekip yer aldı.
SUBÜ Arama ve Kurtarma Ekibi çadır kurulumu, sosyal destek, battaniye, yastık ve iaşe dağıtımı gibi faaliyetlerde yer aldı.