USD 31,38
EUR 34,05
ALTIN 2.100,98
BIST100 9.097
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sokak kedilerinin 'Kedici babası'

 Antalya’da yaşayan 69 yaşındaki Hüseyin Karaağaç, 20 yıldır her gün sabah erkenden kalkıp, 5 noktada 500’e yakın sokak hayvanının beslemesini yapıyor. Çevresinde, ‘Kedici baba, kedilerin babası’ olarak bilinen Karaağaç, ömrü yettiği sürece sokak canlarının hizmetinde olacağını söyledi.

Sokak kedilerinin 'Kedici babası' - Sayfa 1

İşçi emeklisi 3 çocuk babası Yusuf Karaağaç, yaklaşık 20 yıldır sokak hayvanlarının beslemesini gerçekleştiriyor. Soğuk, sıcak demeden her gün beslediği hayvanlar için sabahın erken saatlerinde yola düşen Karaağaç, pazar çantasının içine kasap ve petshoplardan aldığı mama ile etleri koyuyor. Daha sonra besleme yaptığı 5 noktaya uğrayan Karaağaç, elleriyle kedi ve köpeklerin beslemesini yapıyor. Dokumapark yanındaki kaldırımdaki besleme noktasına arabasıyla gelen Karağac’ı ise onlarca kedi karşılıyor. Bankına oturan Karaağaç, tek tek kedilerin yiyeceklerini veriyor, yaraları olanların ise bakımını yapıyor. Çevredekilerin ilgiyle izleyip, takdirle karşıladığı Karaağaç, gücü yettiği sürece sokak canlarını beslemeye devam edeceğini söyledi. Bazı hayvanseverler ise getirdiği kuru mamalarla kedileri beslemeye destek olduğu görüldü.

Sokak kedilerinin 'Kedici babası' - Sayfa 2

"20 yıldır devam ediyor"
3 çocuk babası emekli 69 yaşındaki Hüseyin Karaağaç, hayvanların doğanın bir parçası olduğunu belirterek, 20 yıldır bıkmadan bu canlılara bakma gayreti içinde olduğunu belirtti.

Sokak kedilerinin 'Kedici babası' - Sayfa 3

Kalekapısı’nda başladığı hayvan beslemeyi Dokuma bölgesinde devam ettiğini dile getiren Karaağaç, “Yaralı olanların tedavilerini de yapıyorum yaptırıyorum. Kendi çabamın yanında hayırseverlerde destek oluyor. Hayvanlar bizim dostumuz, onları aç bırakamayız. Burada 200’ün üzerinde kediye bakıyorum, Kalekapısı’na halen gidiyorum. 5 noktada 500’e yakın kediyi besliyorum. Tavuk, kemik ciğer, küçük et parçaları ise besleme yapıyorum” dedi.

Sokak kedilerinin 'Kedici babası' - Sayfa 4

"Kedilerin babası"
Çevresinde artık, ’Kedici baba’ diye hitap edilmeye başlandığını ifade eden Karaağaç, “ ‘Kedilerin babası’ diyenler var. Tüm insanlar ilgiyle yaklaşıyor. Sağlığım devam ettiği sürece besleme yapacağım. Onlar benim bir parçam. Özellikle yılanları çok severim. Yağmur, rüzgar farketmez her gün gelirim. Bu canlılarda çocuklarımız gibi oldu” diye konuştu.