USD 18,63
EUR 19,63
ALTIN 1.077,07
BIST100 4.963
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sinanoğlu'na 14 bin metrelik altyapı

Büyükşehir Belediyesi, Ferizli ilçesinde başlattığı altyapı çalışmaları kapsamında 14 bin metrelik içmesuyu hattını yeniliyor. Çalışmalarında sona gelinen proje kapsamında Sinanoğlu Mahallesi kaliteli içmesuyuna uzun yıllar boyunca kesintisiz bir şekilde ulaşacak.

Sinanoğlu'na 14 bin metrelik altyapı - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), güçlü altyapı ağını her geçen gün hayata geçirdiği farklı projeler ile genişletmeye devam ediyor.

Sinanoğlu'na 14 bin metrelik altyapı - Sayfa 2

Ferizli Sinanoğlu Mahallesi’ne uzun yıllar boyunca hizmet etmiş ve artık yetersiz kalıp kesintilere neden olan içmesuyu hattının yenileme çalışmalarında sona gelindi.

Sinanoğlu'na 14 bin metrelik altyapı - Sayfa 3

Eskiyen ve kayıp – kaçaklara neden olan 14 kilometrelik içmesuyu hattı, ekiplerin özverili çalışmaları ile kısa süre içerisinde neredeyse tamamlandı.

Sinanoğlu'na 14 bin metrelik altyapı - Sayfa 4

Çalışmalarda son 300 metre

Son 300 metrelik abone bağlantı çalışmaları kalan yeni hat ile ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Şehrimizin her noktasında ekonomik ömrünü tamamlamış ve abonelerimize su konusunda olumsuzluklar yaşatan hatları anında yeniliyoruz. Çalışmalarımız kapsamında suyun israf olmasının da önüne geçiyoruz. Hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile bölgelerin gelecek nüfus potansiyelini de düşünüyoruz. Böylelikle Ferizli Sinanoğlu Mahallesi’nin de içmesuyu sorununu hem bugün hem de geleceğe dönük şekilde çözüme kavuşturuyoruz” ifadeleri kullanıldı.