USD 27,16
EUR 28,96
ALTIN 1.681,77
BIST100 8.039
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Şiir gecesinde Mona Roza sürprizi

Geyve Ayva Festivali kapsamında gerçekleşen ‘Mona Roza Şiir Gecesine’ onur konuğu olarak katılan Muazzez Akkaya (92) sahneye çıkarak festivale katılanlara şiir okudu.

Şiir gecesinde Mona Roza sürprizi - Sayfa 1

CUMHURİYET MEYDANI’NDA

Geyve Ayva Festivali kapsamında Geyve Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Mona Roza Şiir Gecesi’ düzenlendi. Şiir gecesine AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Geyve Kaymakamı Murat Güven, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başta olmak üzere protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Şiir gecesinde Mona Roza sürprizi - Sayfa 2

UNTULMAZ ANLAR

Düzenlenen etkinlikte sahne alan sanatçılar Firdevs ve Uğur Arslan meydana toplanan kalabalığa unutulmaz anlar yaşattı. Ünlü şair Sezai Karakoç’un Mona Roza şiirini kendisine atfettiği Muazzez Akkaya (92) da şiir gecesine onur konuğu olarak katıldı. Sahnede vatandaşları selamlayan Akkaya, meydanda toplanan kalabalığa şiir okuyarak bir sürprize imza attı.

Şiir gecesinde Mona Roza sürprizi - Sayfa 3

DAKİKALARCA ALKIŞLANDI

Festivali değerlendiren Akkaya, “İlçemizin değeri ayvayı tüm dünyaya tanıttığı için başkanımız Murat Kaya’yı canı gönülden tebrik ediyorum. Festival kapsamında düzenlenen şiir gecesi de benim için çok duygu yüklü oldu. Ben bu şiirin bana yazıldığını çok uzun yıllar sonra öğrendim. Burada şiir ve sanata verilen değer beni çok mutlu etti” dedi. Akkaya’nın ardından sahneye çıkan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek de birer şiir ile kalabalığa seslendi. Sahnede okunan şiirler Geyveli vatandaşlar tarafından dakikalarca alkışlandı.