USD 32,82
EUR 35,14
ALTIN 2.450,67
BIST100 10.771
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SGM’de bayram coşkusu

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) Engelsiz Hobi Kursu kursiyeri olan engelli öğrenciler, aileleri ve eğitmenler bayram sevincini hep birlikte yaşadı.

SGM’de bayram coşkusu - Sayfa 1

Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yeni beceriler kazandırdığı Sosyal Gelişim Merkezi’nde bayram sevinci yaşandı. Kursiyerlerin yeni hobiler edinmelerini sağlayan Engelsiz Hobi Kursu’ndaki engelli öğrenciler bayrama özel şekerlik tasarımı yaptı.

SGM’de bayram coşkusu - Sayfa 2

Öğrenciler seramik maddesini kullanarak ortaya çıkardıkları ürünlere bayram için şeker doldurdu. Seramik hamurları el emeğiyle hazırlandı ve üzerine dantel desenler işlendi. İki gün boyunca kurutularak büyük bir özenle hazırlanan şekerlikler bayramın adeta süsü oldu.

SGM’de bayram coşkusu - Sayfa 3

SGM’de gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine katılan engelsiz yürekler burada kucaklaştı, sevinçlerini hep birlikte paylaştı. Öğrenciler yaptıkları ürünleri birbirlerine hediye ederek aileleriyle ve eğitmenlerle keyifli bir vakit geçirdi.

SGM’de bayram coşkusu - Sayfa 4

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Bayramın tadını, sevincini hep birlikte yaşamak için SGM’de harika bir etkinlik düzenledik. Onların yüzündeki tebessümün hiçbir zaman solmaması, hayata sıkı sıkı bağlanmaları için organizasyonlarımıza ara vermiyoruz. Büyükşehir, tüm engelleri onlarla birlikte aşıyor. Engelsiz Hobi Kurslarımız aralıksız devam ediyor” denildi.