USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörden

Güz dönemine 20 farklı branşla start veren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, yeni dönemin açılış dersini Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile yaptı. Rektörlerimiz "Gelecekte Bizi Nasıl Bir Dünya Bekliyor" konusu ile açılış dersi gerçekleştirildi.

SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörden - Sayfa 1

Ders öncesi Rektörlerimiz ile bir araya gelerek sohbet eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.  

SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörden - Sayfa 2

Dünya Çapında İsimleri Ağırladı 

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin bilimsel, felsefî ve sanatsal çalışmaları desteklemek amacıyla 2012 yılında hizmet vermeye başladığını belirten Başkan Alemdar, Akademi’nin geride kalan 11 sene içerisinde dünya çapında tanınan isimlerle birlikte ulusal ve uluslararası konferanslara ev sahipliği yaptığını ifade etti. 

SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörden - Sayfa 3

Akademi’nin 7/24 hizmet veren kütüphanesi ile araştırmacılara felsefe, sanat ve sosyal bilimler alanında geniş bir literatür sunduğunu da hatırlatan Alemdar, aylık yayımlanan şehir kültürü gazetesi Serdivan Ajans’ın da bu çatı altında hayat bulduğunu belirtti. 

SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörden - Sayfa 4

"Gelecekte Bizi Nasıl Bir Dünya Bekliyor"  

SAÜ ve SUBÜ Rektörlerimiz, “İnanç sistemimiz, yetişme tarzımız ve geleneklerimiz ümitvar olmayı şart koşuyor. Gelecek hakkında ümitsiz olmak için hiçbir neden bulunmuyor. Tarih boyunca teknolojinin gelişimi bir an olsun durmadı, ancak insanoğlu halen daha teknolojik gelişimlerin öznesi konumunda. Eğitim sistemimizi teknolojik gelişmelere uygun olarak geliştiriyoruz, çağın gereklilikleri neyse ona ayak uydurmalıyız” ifadelerini kullandı.