USD 18,63
EUR 19,63
ALTIN 1.077,07
BIST100 4.963
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Serdivan’da Köy Yaşam Merkezlerinin Sayısı 7’ye Yükseldi

Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde gerçekleştirilen projeyle kullanılmayan köy okullarının köy yaşam merkezine dönüştürülmesiyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Serdivan’da Köy Yaşam Merkezlerinin Sayısı 7’ye Yükseldi - Sayfa 1

Köy Yaşam Merkezlerinin vatandaşın hizmetine sunulması noktasında Türkiye’de en başarılı il olan Sakarya’da 100 dolayında kullanılmayan köy okulu vatandaşların sosyal hayatına canlılık katacak yeni bir yaşam merkezine dönüştürülürken, Serdivan ilçesinde de hizmette olan 5 Köy Yaşam Merkezine iki yeni merkez daha eklendi.

Serdivan’da Köy Yaşam Merkezlerinin Sayısı 7’ye Yükseldi - Sayfa 2

Serdivan’da daha önce açılan Uzunköy, Meşeli, Beşevler, Dağyoncalı ve Yazlık Necmiye Gürbüz Köy Yaşam Merkezlerinde faaliyetler devam ederken, Çubuklu ve Kuruçeşme Köy Yaşam Merkezlerinde de yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Serdivan’da Köy Yaşam Merkezlerinin Sayısı 7’ye Yükseldi - Sayfa 3

Sakarya Valiliğinin himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan Çubuklu ve Kuruçeşme Köy Yaşam Merkezlerindeki yapım ve onarım çalışmalarını Şube Müdürü Murat Arslan ile birlikte yerinde inceleyen Serdivan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Dere Çubuklu ve Kuruçeşme Köy Yaşam Merkezlerinin yakın zamanda halkımızın hizmetine sunulması için çalışmaların hızlı bir şekilde yürütüldüğünü belirtti.

Serdivan’da Köy Yaşam Merkezlerinin Sayısı 7’ye Yükseldi - Sayfa 4

Köylerin kalbi durumuna gelen Köy Yaşam Merkezlerinde, bölge halkının ihtiyaçları doğrultusunda okul öncesi eğitimin verildiği ana sınıfları, her yaştan vatandaşımız için halk eğitim kursları, tarımla ilgili uygulama sahaları, oyun alanları, farklı alanlarda hizmet veren atölyeler, sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılabileceği çeşitli alanlar oluşturuluyor.