USD 27,12
EUR 28,90
ALTIN 1.676,33
BIST100 8.000
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Serdivan Çocuk Dostu Oyun Sokağı’nda Son Adım

Serdivan Belediyesi’nin kent sokaklarını çocuklar ve ebeveynleri için yaşanabilir alanlara, yaya ve çocuk dostu kamusal mekanlara dönüştürmek amacıyla yapımına başladığı "Sokak Dönüştürme Uygulama Projesi"nde son adıma gelindi.

Serdivan Çocuk Dostu Oyun Sokağı’nda Son Adım
18 Eylül 2023 | 15:43
Son Güncelleme:

İLK UYGULAMA SOKAĞI ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇILIYOR

Program kapsamında ilk olarak seçilen Arabacıalanı Mahallesi’ndeki Necmi Kardeş Sokak’ta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Serdivan AVM ve Cadde54 AVM’ye yürüme mesafesindeki sokağın yaya ve özellikle de çocuk kullanımını önceleyen kapsayıcı ve güvenli kamusal mekâna dönüştürülmesi hedeflendiği belirtilirken saha çalışmasının tamamlandığı ifade edildi.

Açılışının 20 Eylül Çarşamba günü saat 11.30’da yapılacağı duyurulan Oyun Sokağı’nın ardından aynı uygulamanın Serdivan’ın tüm mahallelerinde yaygınlaştırılmasının planlandığı bildirildi.

MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Program Serdivan Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile birlikte yürütülen Marmara Belediyeler Birliği, Superpool ve Global Designing Cities Initiative (Global Kent Tasarımı İnisiyatifi) iş birliğiyle gerçekleştiriliyor.