Serdivan Çocuk Akademisi Dolu Dolu Bir Yılı Geride Bıraktı
Serdivan Belediyesi Çocuk Akademisi Geniş Kapsamlı Atölye ve Seminer Etkinlikleriyle 2023 Yılını Tamamladı.
![Serdivan Çocuk Akademisi Dolu Dolu Bir Yılı Geride Bıraktı - Sayfa 1](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2024/01/03/1-k6dj.jpg)
Serdivan Çocuk Akademisi yetkililerinden 2023 yılı boyunca yapılan faaliyetlerle ilgili alınan bilgilere göre 32 hafta boyunca düzenlenen atölyeler ile 25 bin 200 çocuğa ulaşıldığı ifade edildi.
![Serdivan Çocuk Akademisi Dolu Dolu Bir Yılı Geride Bıraktı - Sayfa 2](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2024/01/03/2-g9tf.jpg)
Çocuklara yönelik düzenlenen çeşitli atölye ve veli-aile seminerleriyle şehirde önemli bir ihtiyacı karşılayan Serdivan Çocuk Akademisi’nin, 2023 yılında bin 235 farklı atölye düzenlendiği belirtildi.
![Serdivan Çocuk Akademisi Dolu Dolu Bir Yılı Geride Bıraktı - Sayfa 3](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2024/01/03/3-c42s.jpg)
Ebru Sanatı, Kolaj, Dokuma, Drama, Zekâ Oyunları, Değerler Eğitimi, Neşeli Bilim, Karikatür, Seramik, Ebeveyn-Çocuk Atölyesi ve Karakalem gibi birbirinden farklı disiplinlerde düzenlenen bin 235 atölye etkinliğinin, çocukların sanatsal, kültürel ve akademik gelişimine katkı sağlamasının yanında, 156 saatlik ebeveyn-çocuk atölyelerine de 3 bin 250 ebeveynin katıldığı dile getirildi.
![Serdivan Çocuk Akademisi Dolu Dolu Bir Yılı Geride Bıraktı - Sayfa 4](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2024/01/03/4-losy.jpg)
Yıl boyunca 25 bin 200 öğrencinin eğitim aldığı Serdivan Çocuk Akademisi'nde, Duygu Yönetimi, Sorumluluk Bilinci, Pandemi Sonrası Adaptasyon ve Günlük Yaşam Becerileri gibi konularda 60 saatlik veli-aile seminerleri düzenlenirken, seminerlerde ailelere, çocuklarının gelişimini destekleyen pratik bilgiler sunulduğu bildirildi.