USD 31,38
EUR 34,05
ALTIN 2.100,98
BIST100 9.097
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Selman Dede şenliklere hazırlanıyor

Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu sene 20’ncisi yapılacak olan Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri’nin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Selman Dede şenliklere hazırlanıyor
24 Mayıs 2023 | 17:24
Son Güncelleme:

Hendek Belediyesi tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenecek olan Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri için ekiplerin hummalı çalışmaları sürüyor.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ve Temizlik işleri müdürlüğü ekipleri tarafından güreş sahasındaki çimlerin bakımı yapılıyor. Alana ulaşım sağlanan ana yollardaki yabani otlar ile tehlike arz eden ağaç dalları budanarak temizliği gerçekleştiriliyor. Fen İşleri ekipleri tarafından ise güreş sahasının etrafında bulunan oturaklar ile sahayı çevreleyen panolar teker teker yenileniyor.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Şenliklerde vatandaşların konforlu bir şekilde güreşleri izleyebilmeleri adına yapılan düzenlemeler dışında lavabolar, sporcu duşları ve soyunma kabinleri de tek tek elden geçirilerek genel bakımları yapılıyor. Hendek Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada çalışmaların kısa sürede tamamlanıp alanın etkinliğe hazır hale getirileceği ifade edildi.