USD 27,10
EUR 28,85
ALTIN 1.673,90
BIST100 7.726
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Şelaleleri, yaylaları, gölü, doğal harikaları ile Sakarya öğrencilerin tercihi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın açıklanmasıyla tercih için bir araştırma serüvenine koyulan öğrenciler şelaleleri, yaylaları, gölü, doğal harikaları ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin her alanda "öğrenci dostu" uygulamalarıyla ön plana çıkan Sakarya'ya öncelik veriyor.

Şelaleleri, yaylaları, gölü, doğal harikaları ile Sakarya öğrencilerin tercihi - Sayfa 1

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda sonuçlar açıklandığı andan itibaren gençler "arayış" sürecine girdi. Hayalini kurdukları bölümleri ve gidebilecekleri şehirleri araştıran öğrenciler, tercihlerinde kentlerin sosyal dokusunu da ön planda tutuyor. 

Şelaleleri, yaylaları, gölü, doğal harikaları ile Sakarya öğrencilerin tercihi - Sayfa 2

Sakarya da tercih listelerinde ismi parlayan şehirlerden bir tanesi. Bu talebin arkasında yeşil, doğa ve zengin bir sosyal hayat etkenleri bulunuyor.

Şelaleleri, yaylaları, gölü, doğal harikaları ile Sakarya öğrencilerin tercihi - Sayfa 3

Ulaşımda doğru tercih: Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde 30 farklı hatla gidilebilecek tüm güzergahlara hizmet veriyor. Bu hatların 10'u öğrenciler için üniversiteler bölgesinde çalışıyor. Öğrenciler "Kart54" ile 3.45 TL gibi minimum bir ücretle seyahat edebiliyor. Son donanıma sahip araçlar maksimum konfor ve yolcu memnuniyetiyle yola çıkıyor.

Şelaleleri, yaylaları, gölü, doğal harikaları ile Sakarya öğrencilerin tercihi - Sayfa 4

Tripy, TUBİS ve SAKBİS'le pedal dostu şehir: Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin göreve geldiği günden bu yana en çok önemsediği konulardan birisi olan bisiklet kenti markası, şehirde kısa sürede çok iyi bir noktaya ulaştı. "500 kilometre bisiklet yolu hedefi" projesiyle kentin dört yanı mavi bisiklet yollarıyla çevrildi. Gençler elektrikli bisiklet Tripy, uzun vadeli kiralanan TUBİS ve günlük binişler için SAKBİS bisikleti seçenekleriyle şehrin güzelliklerini pedallıyor.