USD 16,75
EUR 17,48
ALTIN 976,05
BIST100 2.444
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Şehrin yeni yatırımları açılış için gün sayıyor

Başkan Ekrem Yüce, Haziran Meclis Toplantısında şehrin merakla beklediği projelerin açılışları için müjdeleri paylaştı: “Seracılık Mükemmeliyet Merkezimizin tanıtımını bugün yapacak, ilk hasadımızı da yakında gerçekleştireceğiz. Acarlar Longozu’nda sona geldik. " dedi.

Şehrin yeni yatırımları açılış için gün sayıyor - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezi (SGM)’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Başkan Ekrem Yüce başkanlık etti. İlave 5 gündem ile birlikte 39 maddenin karara bağlandığı meclis toplantısını, Sakarya’ya çeşitli temaslarda bulunmak üzere gelen Moğolistan heyeti de takip etti. Yüce, yapımı tamamlanan projelerin açılışlarını bir bir gerçekleştirdiklerini ifade ederek, ne zaman açılacağı merakla beklenen yatırımlara ilişkin de açıklamalarda bulundu.

1 22
Şehrin yeni yatırımları açılış için gün sayıyor - Sayfa 2

Erdoğan onayladı, Sakarya Uluslararası Bisiklet Festivali Ağustos’ta

Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından himaye edilen ‘Sakarya Uluslararası Bisiklet Festivali’ni değerlendiren Yüce, “Sakaryamızın ‘Spor Şehri’ unvanını alması için çalışmalar yürütüyoruz. Bisiklet yatırımlarımızın yanı sıra dünya çapında organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Bir süredir büyük bir özveri ile üzerinde çalıştığımız “Sakarya Uluslararası Bisiklet Festivali” projemiz, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Bu yıl Ağustos ayındaki Bisiklet organizasyonlarını Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde gerçekleştireceğiz. Çok değerli bir organizasyonu himayelerine aldığı için Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Sözcümüz Sn. İbrahim Kalın’a, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanımız Sn. Metin Kıratlı’ya, İletişim Başkanımız Sn. Fahrettin Altun’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

2 22
Şehrin yeni yatırımları açılış için gün sayıyor - Sayfa 3

Hentbolda Süper Lig ve Avrupa’dayız

‘Spor Şehri Sakarya’ imajına yakışır çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Yüce, “Kulübümüz bünyesinde 30 farklı branşta toplam 5000 sporcumuz bulunuyor. Ayrıca geçtiğimiz hafta imzaladığımız protokolle şehrimizin Süper Lig’de ve Avrupa’da mücadele edecek bir hentbol takımı kazandığını sevinçle belirtmek isterim. Süper Lig’de mücadele eden Eskişehir Ormanspor Hentbol Takımını tamamen ücretsiz şekilde devraldık. İlgililerle protokolümüzü imzaladık. Seneye hem Süper Lig’den hem de Avrupa’dan pek çok kulübü şehrimizde ağırlayacağız.”

3 22
Şehrin yeni yatırımları açılış için gün sayıyor - Sayfa 4

Seracılık Mükemmeliyet Merkezi

Yapımı tamamlanan ve kısa süre içerisinde açılışı yapılacak projelere dair açıklamalarda bulunan Yüce, ilk olarak meclis toplantısının ardından tanıtımı yapılacak Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nden bahsetti. Temmuz ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla projenin açılışını gerçekleştireceklerini ifade eden Yüce, “Akyazı’da 53 bin metrekare alan üzerinde MARKA desteği ile bir sera kurduk. Örtü altı tarım konusunda dünyanın en modern örneklerinden birini sunduğumuz Seracılık Mükemmeliyet Merkezi kendi alanında Türkiye’de bir ilktir. Paydaşlarımızla birlikte bu merkezde ARGE, eğitim, danışmanlık, üretim ve pazarlama konularında faaliyet göstereceğiz. Üniversiteler ve araştırma enstitüleriyle beraber çalışacağız. Tesis sayesinde tarım potansiyelimizi ve doğal kaynaklarımızı etkin bir biçimde kullanacağız.”

4 22