USD 32,87
EUR 35,64
ALTIN 2.549,02
BIST100 11.036
İHBAR hattı 0552 642 79 79

“Şehrin sevdası adım adım Süper Lig’e”

Sakaryaspor’un Pendikspor’u 3-2 mağlup ettiği karşılaşmayı tribünden takip eden Başkan Ekrem Yüce, “Geçtiğimiz yıldan beri hep üstüne koyarak, başarılarımızı arttırarak devam ediyoruz. Bu başarı tüm şehrin. Bu sevdanın başarısı için ter döken herkese teşekkür ediyor, sezon sonunda şampiyonluk kupasını şehrimize getirmelerini temenni ediyorum” dedi.

“Şehrin sevdası adım adım Süper Lig’e” - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakaryaspor’un kendi sahasında Pendikspor’u 3-2 mağlup ettiği mücadeleyi takip etti. Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ile birlikte karşılaşmayı takip eden Başkan Yüce, mücadeleleri ve galibiyetlerinden ötürü tüm takımı tebrik etti.

Öğrencilerden Yüce’ye büyük ilgi

Alınan bu galibiyetle Sakaryaspor ligde 3. sıraya yükseldi. Tribünlerin dolu olduğu karşılaşma sonunda taraftarlar ile futbolcular kucaklaşırken Başkan Ekrem Yüce ise ‘Nehrin Çocukları’ projesi kapsamında mücadeleyi kale arkası tribünden izleyen öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaşan Başkan Yüce, öğrencilerle hatıra fotoğrafları çekildi, atkılarını ve formalarını imzaladı. Başkan Yüce’ye projeye desteklerinden ötürü Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşcı hediye takdim etti.

“Şehrin sevdası adım adım Süper Lig’e” - Sayfa 2

Play-Off’ları garantiledik

Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Müthiş bir maç, güzel bir galibiyet. Bu sonuçla ligde 3. Sıraya yükseldik. Play-Off’lara kalmayı garantiledik. Önümüzde bir mücadele kaldı. O karşılaşmayı da kazanıp ligi 3. Sırada bitirmek ve direkt olarak Play-Off finaline yükselmeyi hedefliyoruz. Sezon başından beri müthiş bir eforla mücadele ederek bizlere nice galibiyet sevinçleri yaşatan Sakaryaspor’umuzu gönülden tebrik ediyorum. Geçtiğimiz yıldan beri hep üstüne koyarak, başarılarımızı arttırarak devam ediyoruz. Kulüp Başkanı Cumhur Genç başta olmak üzere antrenörlerimizi, futbolcularımızı ve büyük Sakaryaspor taraftarını kutluyorum. Bu başarı tüm şehrin. Sakaryaspor şehrimizin en büyük sevdasıdır. Bu sevdanın başarısı için ter döken herkese teşekkür ediyor, sezon sonunda şampiyonluk kupasını şehrimize getirmelerini temenni ediyorum” dedi.

“Şehrin sevdası adım adım Süper Lig’e” - Sayfa 3

Nehrin çocukları

İlk yarı sona erdikten sonra güney kale arkası tribününde bulunan ve ‘Nehrin Çocukları Sakaryaspor’la Buluşuyor’ projesi kapsamında mücadeleyi izleyen öğrencilerle bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, “Çok anlamlı ve özel bir proje destek vermekten ötürü mutluluk duyuyoruz. Sakaryaspor sevdasını gelecek nesillere aktarabilmek, yeşil siyah sevdayla çocukken tanışmak çok ama çok önemliydi. Bu proje kapsamında bin 500’ü aşkın öğrenci kardeşimiz belki de ilk kez Sakaryaspor ile tanıştı. Bizlerle bu projede yer alan Sakaryspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya teşekkür ederim. İnşallah buradaki öğrenci kardeşlerimiz Sakaryaspor sevgisini ilelebet taşıyacaklar” diye konuştu.