USD 31,38
EUR 34,05
ALTIN 2.100,98
BIST100 9.097
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Şehit Yusuf Turgut, 40. Gününde Dualarla Anıldı

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli olan ve elim bir kazada şehit olan Yusuf Turgut, vefatının 40. gününde merkez grup amirliğinde dualarla anıldı.

Şehit Yusuf Turgut, 40. Gününde Dualarla Anıldı - Sayfa 1

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın yangın söndürme personeli olan 28 yaşındaki Yusuf Turgut, 40 gün önce acı bir kazada şehit olmuştu. Herkes tarafından sevilen, çalışkanlığı ve hoşgörüsüyle tanınan Büyükşehir’in genç personeli için yeniden bir dua gecesi düzenlendi.

Şehit Yusuf Turgut, 40. Gününde Dualarla Anıldı - Sayfa 2

40. gün mevlidi

Acı haberle tüm belediye çalışanlarını, ailesini ve sevenlerini yasa boğan Turgut için İtfaiye Merkez Grup Amirliği’nde bir mevlit yapıldı. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, tüm itfaiye personeli, belediye çalışanları Turgut’un ailesi ve sevenleri katıldı.

Şehit Yusuf Turgut, 40. Gününde Dualarla Anıldı - Sayfa 3

Programda mesai arkadaşları şehit itfaiyeci için dualar etti, Kur’an-ı Kerim tilavet edildi. Görev süresi boyunca onlarca vatandaşın hayatını kurtaran, ekip arkadaşları için güven timsali olan Turgut için ilahiler okundu. Turgut’un cesur, çalışkan ve onurlu bir insan olduğundan bahseden arkadaşları, “Seni hiçbir zaman unutmayacağız” temennisini paylaştı.

Şehit Yusuf Turgut, 40. Gününde Dualarla Anıldı - Sayfa 4

Programda dualara ortak olan Başkan Ekrem Yüce, “Yusuf Turgut hepimiz için büyük bir acı oldu. Şehadet şerbetini içen arkadaşımızın cesaretli davranışları ve fedakarlıkları, her zaman hatırlanacak ve örnek alınacaktır. Bu zor zamanlarda, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Yusuf Turgut'u saygı, sevgi, özlemle ve kalpten yaptığımız dualarımızla anıyoruz” dedi.