USD 16,75
EUR 17,48
ALTIN 976,05
BIST100 2.444
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Şehir Kurtuluşun 101. Yılında Buluştu

Adapazarı Belediyesi’nin ev sahipliğinde şehir merkezinde ve Poyrazlar’da gerçekleşen 21 Haziran Adapazarı’nın Kurtuluşunun 101. Yılı etkinlikleri coşku içinde gerçekleştirildi.

Şehir Kurtuluşun 101. Yılında Buluştu - Sayfa 1

Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Ali Fuat Cebesoy, Sırrı Bey, Hasan Cavit Bey, Çerkez Sait Bey, Koçzade Mahmut Bey, Metozade Hüseyin Efendi, Abdurahman Bey, Cevat Bey, Kaymakam Tahir Bey, İpsiz Recep, Osman Kaptan, Kazım Kaptan, Halit Molla gibi pek çok kahramanın verdiği Kuvâ-yi Milliye mücadelesi neticesinde Adapazarı ve çevresi düşman işgaline uğramadı. 21 Haziran 1921 tarihinde Halit Molla Orhan Camii minaresinden kurtuluş salâsını okudu ve Adapazarı 101 yıldır ay yıldızlı sancağın altında özgürce ve kardeşçe varlığını sürdürüyor. 21 Haziran tarihi Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olarak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

1 31
Şehir Kurtuluşun 101. Yılında Buluştu - Sayfa 2

Halit Molla Anıldı

Adapazarı Belediyesi geçtiğimiz yıl düzenlediği 100. yıl etkinliklerindeki coşkuyu bu yıl da devam ettirdi. 101. yıla özel düzenlenen etkinlikler, 21 Haziran sabahı başlayıp akşam saatlerine kadar devam etti. Kurtuluş kahramanı Halit Molla’nın Söğütlü Sıraköy’deki kabri başında Ferizli ve Söğütlü Belediyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen anma programı sonrası Ferizli Belediyesi’nin koordinesinde Ferizli merkezinde ve Söğütlü Belediyesi’nin koordinesinde Söğütlü merkezinde bayrak yürüyüşü gerçekleştirildi.

2 31
Şehir Kurtuluşun 101. Yılında Buluştu - Sayfa 3

Adapazarı Belediyesi’nden 101. Yıla Özel Etkinlikler

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, günler öncesinden Adapazarı’nın kurtuluşu için çeşitli etkinliklerin vatandaşlarla buluşacağını duyurmuştu. Halit Molla anma programından sonra, Uzun Çarşı’da SAÜ Öğretim Üyesi Sertan Demir ve Orkestrası Kahramanlık Türküleri konseri gerçekleştirdi. Konser sonrası şehir protokolü ve vatandaşlar hep birlikte Ağa Camii’nden Orhan Camii’ne kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Buradaki yürüyüş Yerel Kültür Derneği’nin koordinasyonunda salâ ve mevlid okumasının ardından ikramlarla son buldu.

3 31
Şehir Kurtuluşun 101. Yılında Buluştu - Sayfa 4

Poyrazlar’da Unutulmaz Bir Gün

Adapazarı Belediyesi 101. yıla özel etkinliklerine Poyrazlar’da devam etti. Yoğun katılımlı bayrak yürüyüşüyle başlayan etkinlikler, Sinan Şimşek konseriyle devam etti. Son olarak sahneyi sevilen sanatçı Oğuzhan Koç aldı. Binlerce Adapazarlının akın ettiği konserde katılımcılar unutulmaz bir akşam yaşadı.

4 31