USD 19,02
EUR 20,39
ALTIN 1.210,17
BIST100 4.975
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Seçmen listeleri askıya çıkıyor

Cumhurbaşkanı Seçimi ile 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için geri sayım devam ederken seçim takvimi de saat gibi işliyor. 20 Mart Pazartesi günü itibari ile Sakarya'da mahalle muhtarlıklarında seçmen listeleri askıya çıkacak.

Seçmen listeleri askıya çıkıyor
19 Mart 2023 | 11:07
Son Güncelleme:

14 Mayıs Pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ile 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için hazırlanan takvim geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Siyasi partilerde aday adaylığı yarışı devam ederken seçimde oy kullanacak olan seçmenler ile ilgili hazırlıklarda tamamlanıyor.

SEÇMEN LİSTESİ 20 MART İTİBARİ İLE ASKIYA ÇIKIYOR!
Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, yaptığı duyuruda seçmen Listeleri düzeltme ve eksiklerin tamamlanması için 20 Mart 2023 tarihinde mahalle muhtarlıklarında askıya çıkacağını duyurdu.

2 Nisan tarihine kadar askıda kalacak olan seçmen listesine vatandaşlar muhtarlıklara müracaat ederek, isimlerinin olup olmadığını inceleyebilecekler.

Bu süre içinde, kaydı olmayan depremzedeler ve diğer seçmenler ilgili ilçe seçim kurullarına başvurarak seçmen olabilecekler. 7 Mayıs’ta seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtımı tamamlanacak.

SEÇMEN LİSTESİNDE YER ALMAYAN DEPREMZEDE NE YAPACAK?
YSK, seçmen kütüklerinin güncellenmesi konusundaki genelgesinde tüm vatandaşların seçmen yazılabilmesi ve depremzedelerin oy kullanmalarını kolaylaştırmaya dönük bir dizi önlem aldı. Afet bölgelerinde depremzedelerin muhtarlık bölgesi askı listelerini görmeleri sağlanacak.