USD 32,55
EUR 34,87
ALTIN 2.430,29
BIST100 9.645
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Savaşçı'nın Öğrencilere Mesajı Var

İl millî eğitim müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci dönem karne mesajı.

Savaşçı'nın Öğrencilere Mesajı Var
20 Ocak 2023 | 11:23
Son Güncelleme:

HABERFOKUS/DAMLA ODABAŞ
Savaşçı karne gününe özel öğrencilere iyi tatiller dileyip bolca kitap okumalarını önerdi.

“Sevgili Öğrencilerim,

Öğrenme yolculuğunuzun bir dönemini daha geri bıraktığınız bugünde eve sizle birlikte gelen karneleriniz, önünüzdeki dönem ve ileriki yıllar için size hem bir rehber hem de kendinizin şekillendireceği bir gelecektir.

Başladığımız yılın ilk durağında bugünkü karne heyecanınıza eş değer bir hevesle dönem içindeki yorgunluğunuzu; dinlenerek, gezip görerek, okuyarak gidermenizi, eksikliklerinizin bilincinde yeni döneme daha donanımlı başlamanızı ve her şeyden önce sağlığınızı ve selametinizi korumanızı temenni ederim.

Tatilde ailenizle hoşça vakit geçirirken okullarımızda sizlere destek olmak için açılan "Kış Okulları"nda bilim, sanat, matematik ve İngilizce kurslarımıza katılabilir ya da okul kütüphanelerimizi arkadaşlarınızla birlikte dilediğiniz zaman ziyaret ederek sizlerin istifadesine sunduğumuz 2 milyon 247 bin 798 kitaptan yararlanabilirsiniz.

Öğrenmeye olan ilgi, heyecan ve azminizle yola devam etmek üzere hepinize iyi tatiller diliyorum. “

Mesajında meslektaşlarına da güzel bir tatil geçirmelerini dileyerek teşekkürlerini iletti.

“Değerli Meslektaşlarım,

Çocuklarımızın bugün yaşadıkları karne heyecanını umut, inanç ve özveri ile inşa ettiğiniz başarılı dönem için teşekkür ediyorum.

Yenilenmek ve dinlenmek için verdiğimiz bu kısa arada sizleri, aynı zamanda bir yaşam biçimi olan mesleğimize ve kişisel gelişimimize katkı sunan eğitimlerin ve Bakanlığımız yayınlarından oluşan özel e-kütüphanenin yer aldığı Öğretmen Bilişim Ağı'ndan (www.öba.gov.tr) ve Öğretmen-Öğrenci Destek Sistemi'nden (öds.eba.gov.tr) yararlanmaya davet ediyorum.

Şehrimizin evlatlarını geleceğe hazırlama yolunda birlikte çalışmaya devam etmek üzere sizlere ailelerinizle birlikte iyi tatiller diliyorum.”